کاغذ دیواری های قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو همانطور که ازاسم آن پیداست انواعی از کاغذ دیواری هستند که دارای درجه بندی های مختلفی از قابلیت شستشو می باشند. برای بسیاری از مردم این انواع کاغذ دیواری اهمیت زیادی دارد زیرا باعث می شود که بتوانند با تمیز کردن کاغذ دیواری زمان زیادی از کاغذ دیواری استفاده کنند و مجبور نباشند که بخاطر کثیفی آن را تغییر دهند.

کاغذ دیواریهای قابل شستشو دارای جنسی غیر از کاغذ می باشند و یا پوششی از وینیل روی آنها قرار گرفته که نسبت به آب مقاوم می باشد. این کاغذ دیواری ها بر اساس میزان مقاومت به آب شامل کاغذ دیواری های با قابلیت شستشوی کم ، متوسط و زیاد می باشند.
از نظر محیط زیست بسیاری از این کاغذ دیواری ها سازگاری با محیط زیست ندارند و در بعضی از کشورها تولید آنها محدود شده است. زیرا مواد مورد استفاده بیشتر پلاستیک می باشد که در محیط تجزیه پذیر نیست. شما می توانید در منزل خود با استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی و سقف کاذب کناف ، زیبایی منزلتان را چندین برابر نمایید.

شستشو کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری قابل شستشو

۱- کاغذ دیواری با قابلیت شستشو کم
۲- کاغذ دیواری با قابلیت شستشو متوسط
۳- کاغذ دیواری با قابلیت شستشو بالا

کاغذ دیواری قابل شستشو

یکی از فاکتورهای اساسی در کیفیت کاغذ دیواری، قابلیت شستشو بودن آن است که خود این قابلیت، در کاغذ دیواری های مختلف متفاوت میباشد. برای کاغذ دیواری های قابل شستشو سه سطح مختلف کیفیت داریم که سطح یک کم ترین و سطح سه بیشترین قابلیت شستشو را داراست.

ویژگی های کاغذ دیواری قایل شستشو

علت قابل شستشو بودن این نوع کاغذ دیواری وجود لایه های نازک از نوع وینیل است که مانع رسیدن آب به بافت اصلی آن میشود. این لایه به قدری نازک است که با لمس دست قابل تشخیص نیست.

برای تمیز کردن این کاغذ دیواری ها با استفاده از آب ولرم و صابون توصیه میشود که بعد از شستشو باید با آب خالی آبکشی شود. در صورت لزوم استفاده از شوینده های قویتر نیز باید دوباره مرحله آبکشی را انجام دهیم.

روش تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

هنگام شستشو اصلا نباید از ابزار زبر مثل اسکاچ استفاده شود باعث رسیدن رطوبت به بافت کاغذ دیواری میشود. برای استفاده از کاغذ دیواری قابل شستشو باید به ناحیه ای که درآن زندگی میکنید هم توجه کنید و توصیه میشود برای مناطقی که دارای آب و هوای بسیار مرطوب و شرجی است از کاغذ دیواری قابل شستشوی سطح سه استفاده کنید.

چند توصیه برای تمیزکردن کاغذدیواری قابل شستشو:

۱- حتما قبل از شستشو گرد و غبار را از سطح کاغذ دیواری تمیز کنید.
۲- شستشو را از بالا به پایین انجام دهید.
۳- هرگز از مواد شوینده با ترکیبات سفید کننده قوی استفاده نکنید.
۴- از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید.
۵- از اسفنج هنگام شستشو استفاده کنید و از ابزارهای ساینده به هیچ عنوان استفاده نکنید.

جداکردن کاغذ دیواری قابل شستشو

اولین روش برای جداکردن کاغذ دیواری قابل شستشو، استفاده از بخار شوی می باشد که این راه کار تنها به نصاب ها پیشنهاد داده می شود چون احتمال سوختگی دست وجود دارد و این روش به افرادی که تجربه ندارند اصلا پیشنهاد نمی شود.
دومین راهکار ما برای جدا سازی کاغذ های قابل شستشو، استفاده از مواد شیمیایی است که باعث می شود چسب کاغذ دیواری حل شده و به راحتی جدا شود و در فروشگاه های مکمل خانگی یافت میشوند.

برای این کار ابتدا مواد را به روی لبه های کاغذ دیواری اسپری نمائید و سپس از چپ به راست و از بالا به پائین کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنید. اگر احتیاج بود چند بار اسپری نمائید تا کاغذ به راحتی جدا شود و در پایان راحت ترین راهکار برای جدا سازی این کاغذ های دیواری استفاده از کاغذ های دیواریی هستکه بدون استفاده از مواد خاص از بین می روند.

بهترین کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو اکثرا به علت داشتن رویه ای از جنس ونیل دارای پوشش ضد آبی هستند که میزان مقاومتشان در برابر آب متفاوت است. کاغذهای دیواری را از لحاظ قابل شستشو بودن، درجه بندی کرده و به چند دسته تقسیم میشود که شامل کاغذ دیواری با قابلیت شستشوی کم،متوسط و زیاد است. همه ی این کاغذ دیواری های قابل شستشو بعلت داشتن پوشش ونیل با محیط زیست سازگاری نداشته و مواد تشکیل دهنده آنها که اکثرا از پلاستیک می باشد، غیر قابل تجزیه در محیط زیست بوده و غیر قابل بازیافت است و به همین علت تولید آنها در برخی از کشورها به مقدار محدود میباشد.

انواع کاغذ دیواری

با روکش وینیل:

این نوع کاغذ دیواری محکم، بادوام، قابل شستشو و ضد خش است. به سختی پاره می شود و پس از نصب به دیوار تا ۵ سال دوام دارد کاغذ دیواری با روکش وینیل در ابعاد کوچک ۵ مترمربع و بزرگ ۱۶ مترمربع در بازار وجود دارد، به دلیل قابل شستشو بودن این نوع از کاغذ دیواری ها برای فضاهایی مانند اتاق کودک بسیار مناسب است.

کاغذ دیواری سه بعدی:

یکی از انواع کاغذ دیواری های قابل شستشو و پرطرفدار، کاغذ دیواری سه بعدی است. کاغذ دیواری های سه بعدی از فاصله سه تا چهار متری کاملا برجسته به نظر می آیند. در واقع کاغذ دیواری های سه بعدی به گونه ای طراحی شده اند که طرح و نقش روی آن به دلیل سایه های خاصی که داده شده، برجسته به نظر می رسد.
اگر کاغذ دیواری های سه بعدی شما با طرح هایی مثل سنگ دکوراتیو، تکه سنگ، آجر یا چوب طراحی شده باشد کاملا طبیعی به نظر می رسد. اگر می خواهید بعد جدیدی به فضای خود اضافه کنید می توانید با استفاده از نورپردازی های طراحی شده و زاویه دار سه بعدی بودن کاغذ دیواری را دو چندان کنید و در فضاهای مختلف از آن استفاده کنید.

کاغذ دیواری الیاف طبیعی:

یکی از انواع کاغذ دیواری که قیمت بالایی دارد و بسیار کم است، کاغذ دیواری با الیاف طبیعی است. این کاغذ دیواری با چوب طبیعی فنلاندی ساخته می شود و این نوع از کاغذ دیواری تمام ویژگی های کاغذ دیواری های قابل شستشو را دارد، ضد حساسیت و سازگار با طبیعت است. نکته ای که جذابیت این کاغذ دیواری را دو چندان می کند تکه های برگ و چوب بسیار نازک در الیاف آن ظاهر می شود، طراحی این کاغذدیواری ها به گونه ای است که طبیعت را یاد آور شوند.

ارسال دیدگاه