تاثیر نور پردازی

تاثیر نور پردازی بر جلوه کاغذ دیواری

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل علاوه بر لوازم، وسایل و طریقه چیدمان آن ها، نور پردازی و همچنین تاثیر نور پردازی بر جلوه کاغذ دیواری اهمیت بسزایی خواهد داشت.
به دلیل اینکه امروزه در دکوراسیون داخلی منزل بر روی دیوار اکثر منازل، کاغذ دیواری هایی با طرح ها و همچنین رنگ های مختلفی وجود دارد، تاثیر نورپردازی بر کاغذ دیواری بسیار زیاد است.
برای اینکه کاغذ دیواری ها جلوه زیبای خود را از دست ندهند باید در انتخاب نورپردازی ها دقت زیادی صرف شود.

نورپردازی

تاثیر نور پردازی بر جلوه کاغذ دیواری

نور پردازی کاغذ دیواری

این روزها کاغذ دیواری جز اجزای جدا نشدنی در دکوراسیون منزل و یا حتی برخی از مطب ها و کلینیک ها می باشد.
نورپردازی می تواند طوری باشد که جلوه این کاغذ دیواری ها را دو چندان نماید. اگر نورپردازی به درستی انتخاب نگردد بی شک تاثیر آن بر جلوه کاغذ دیواری برعکس می شود و به جای آنکه زیبایی کاغذ دیواری را دو چندان کند نمای اصلی آن را زشت تر از حالت معمول و عادی نشان می دهد.
افرادی که در منزل خود از کاغذ دیواری استفاده نموده اند جهت زیباتر نشان دادن آن باید به دو نکته اساسی توجه داشته باشند:
نکته اول: کاغذ دیواری کاملا درست و صاف بر روی دیواری چسبانده شود و هیچ گونه چروکی در آن وجود نداشته باشد.
نکته دوم: نورپردازی کاغذ دیواری باید به نحو احسنت و بهترین شکل ممکن انجام شود.

نحوه انتخاب صحیح نور پردازی برای کاغذ دیواری

جهت انجام نور پردازی در منزل باید به ۳ فاکتور مهم توجه نمود. نوع رنگ، سطح ها و بافت هایی که در دکوراسیون وجود دارد.
برای اینکه تاثیر نور پردازی بر جلوه کاغذ دیواری بیشتر شود، باید به این نکته توجه داشت که رنگ های روشن به خصوص رنگ سفید موجب خواهد شد که ۸۰ درصد نور تابیده شده بر روی کاغذ دیواری انعکاس پیدا کند و رنگ های تیره همانند مشکی فقط ۴ درصد از نور را منعکس می کنند.
در منازلی که آیینه های براق، کاشی های صاف و صیقلی وجود داشته باشد حتی ممکن است تا ۹۰ درصد از نور در فضای این خانه ها منعکس گردد.
ارتفاع سقف اتاق نیز یک عامل بسیار مهم و همچنین تاثیرگذار در نور پردازی داخلی منزل است. به نحوی که در سقف های بلند و با ارتفاع زیاد باید از نورپردازی های روشن استفاده گردد تا تمرکز بر بلندی سقف کمتر شود.
برای منازلی با سقف های کوتاه نورپردازی های تیره بسیار مناسب تر خواهد بود. حال اگر این نورپردازی ها به نحوی باشد که با نوع کاغذ دیواری استفاده شده هماهنگ نباشد نه تنها محیط را زیبا نمی کند بلکه جلوه کاغذ دیواری را نیز از بین خواهد برد.
برای اینکه تاثیر نورپردازی بر جلوه کاغذ دیواری بسیار بیشتر شود در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کاغذ دیواری و نورپردازی باید به این نکته توجه نمود که نورپردازی ها سمت دیوار باشند تا زیبایی کاغذ دیواری و جلوه آن را دو چندان نماید.
علاوه بر این در نورپردازی بر کاغذ دیواری دانستن این نکته که نورپردازی هایی که رو به بالا هستند به نحوی که نور مستقیما به چشم نتابد می تواند زیبایی کاغذ دیواری را به خصوص در شب افزایش دهد.
آباژورها لوازم روشنایی بسیار شیکی می باشند که با نور ملایم خود در کنار دیوار و همچنین در محیط منزل به ویژه در اتاق خواب ها خواهند توانست تاثیر بسیار مثبتی بر جلوه و همچنین زیباتر شدن کاغذ دیواری ها داشته باشند. در ادامه به چند ایده در خصوص تاثیر بیشتر نورپردازی بر جلوه کاغذ دیواری خواهیم پرداخت.

جایگزینی لوستر با منبع نور نقطه ای

ابعاد فضا در نورپردازی محدودیت هایی را ایجاد می نماید. به طور مثال داشتن یک لوستر مرکزی در فضایی که غذا سرو می شود فضا را کوچک تر نشان خواهد داد.

یک ردیف بودن لامپ سقفی

نکته ای که موجب می شود تا بتوان صرفا با نورپردازی فضاهای متنوعی را ایجاد نمود انعطاف در سیستم های نوپردازی می باشد.

دیوار در نور غرق شده

برای اینکه کاغذ دیواری ها، تابلوها و دکوری هایی که در دیوارها نصب شده اند بیشتر جلوه داشته باشند نورپردازی به سمت دیوارها از اهمیت فراوانی برخوردار است.
هنگامی که از چراغ های هالوژن با نور ملایم در بخش طاقی سقف استفاده می کنید تابلوهای هنری به شکل ویژه ای به چشم خواهند آمد.

تاثیر بیشتر با مقیاس بزرگتر

لوستر با کلاهک بزرگ مشکی رنگ هنگامی که در بالای میز ناهارخوری گرد و همچنین سفید رنگ قرار می گیرد ظاهری متفاوت خواهد داشت و نور فراوانی را برای این قسمت به وجود می آورد.
این لوستر نه تنها میزان نور کافی و همچنین مورد نیاز فضا را تامین می نماید بلکه به عنوان عنصری شاخص جهت معرفی فضا نیز شناخته خواهد شد.

نور پردازی محوطه با نورپردازی بر روی دیوار

برای آنکه در زمان ورود میهمان فضای گرم و همچنین زیبایی جهت خوشامدگویی داشته باشید باید نورپردازی آن قسمت زیبا باشد. نورپردازی در باغچه های منزل علاوه بر اینکه زیبایی گیاهان را دوچندان می کند معماری ساختمان را هم نمایان خواهد کرد.

از جمله کاغذ دیواری هایی که می توانید در طراحی و دکوراسیون منزل و محل کار خود از آنها استفاده کنید و جلوه خاص و بینظیری را به منزل خود دهید آلبوم کاغذ دیواری TRAME و آلبوم کاغذ دیواری ARTEMIDE می باشد.

ارسال دیدگاه