شستشو کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

ما قصد داریم در این مطلب که با عنوان راهنمای انتخاب کاغذ دیواری در خدمت شما هستیم انواع آن را برای شما نام ببرید تا بتوانید آنها را بشناسید و راحت تر خرید کنید.

جالب است بدانید که کاغذ دیواری از دو بخش زیر لایه که به آن آستر نیز می گویند و بخش دوم یعنی نمای دکوراتیو ساخته شده، کاغذ دیواری ها از نظر جنس زیر لایه به دو جنس مختلف تقسیم شده اند.

کاغذ دیواری هایی که زیر لایه آنها کاغذی است، از زیر لایه کاغذ برای افزایش استحکام و البته افزایش قابلیت آنها در جذب رطوبت ساخته شده است البته این نوع از کاغذ با موادی پوشیده شده است.

در برخی از دیگر کاغذ دیواری ها از پارچه به عنوان زیر لایه استفاده شده است این پارچه ها جنسی مانند کتان و کرباس نازک دارند.

زیر لایه کاغذ دیواری ها می تواند غیر بافته شده باشد، این زیر لایه ورقه هایی است که توسط ماشین آلاتی خاص از رشته هایی بلند و خمیری که از سلولزو الیاف پارچه با نوعی چسب ساخته می شود. جالب است بدانید که برای استحکام آن از رنگدانه و اکریلات استفاده می کنند. این نوع از کاغذ دیواری ها زمانی که خیس می شوند تغییر ابعاد نمی دهند از این رو می توانید آنها را به راحتی نصب کنید چرا که می توانید چسب را به جای کاغذ دیواری به دیوار بزنید و به یاد داشته باشید که این روش سرعت اجرای کاغذ دیواری را بسیار بالا می برد.

کاغذ دیواری ها با پوشش وینیل اکریلیک، زیر لایه این نوع از کاغذ دیواری ها کاغذ است و روی آن اکریلیک اسپری شده است. این نوع از کاغذ دیواری ها به راحتی کنده می شوند و اصولا قابل شستشو می باشند. این نوع کاغذ دیواری ها اصولا بسیار مقاوم در برابر رطوبت می باشند.

نوع دیگری از زیر لایه های کاغذ دیواری پارچه ای می باشند که دارای روکش وینیل می باشند. طرح مورد نظر روی آنها چاپ می شود، جالب است بدانید این نوع از کاغذ دیواری ها قابلیت تنفس دارند این به این معنا است که هوا از آنها به راحتی عبور می کند.

نوع دیگر کاغذ دیواری با روکش وینیل و جامد و سخت است، لایه دکوراتیور به شکل لایه ای جامد روی زیر لایه کاغذی آنها قرار می گیرد. این نوع از کاغذ دیواری ها دارای استحکام بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند، درضمن آنها قابلیت شستشو و کنده شدن را به سادگی دارند.

پوشش های دیواری با الیاف طبیعی، دارای تار و پود طبیعی می باشند این تار و پود طبیعی روی زیر لایه ای از لاتکس قرار دارد که آن را لمینت می کند، نمای این دیوار پوش ها می تواند دارای بافت ریز یا درشت باشد.

دیوار پوش های مصنوعی، این نوع از کاغذ دیواری ها دارای پوشش کاغذ یا لاتکس اکریلیک است و در نمای آنها از الیاف مصنوعی استفاده می شود. به یاد داشته باشید که مقاومت آنها از نوع طبیعی آن بیشتر است.

نوع دیگر کاغذ دیواری وجود دارد که آکوستیک است، این کاغذ دیواری ها قابلیت خیلی بالایی در جذب صوت دارند در ضمن انعکاس صوت را نیز کاهش می دهند.

کاغذ دیواری های مصنوعی

انواع کاغذ دیواری

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

اگر نگاهی به عکس ها و آلبوم های قدیمی بیاندازید متوجه می شوید که یکی از مواردی که توجه ما را به خود جلب می کند دیوار ها می باشد، در بسیاری از عکس های قدیمی خواهید دید که خانه ها با کاغذ دیواری پوشیده شده اند چرا که در آن زمان استفاده از کاغذ دیواری یکی از تزیینات مهم خانه بوده است، البته گفتن این مسئله خالی از لطف نیست که کاغذ دیواری های آن زمان تفاوت فاحشی با کاغذ دیواری های امروزی داشته است، امروزه چند سالی است که کاغذ دیواری بسیار مد شده است و بسیاری از مردم خانه های خود را با کاغذ دیواری ها فرش می کنند. تنوع در رنگ، جنس، کیفیت و طرح کاغذ دیواری به حدی زیاد است که بسیاری را دچار سردرگمی می کند، از این رو ما این راهنمای انتخاب کاغذ دیواری را برای شما آماده کرده ایم تا برای انتخاب راحت تر باشید درضمن کاغذ دیواری ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

تنوع رنگ و طرح  کاغذ دیواری

یکی از مزیت های فاحش کاغذ دیواری ها تنوع بالا در رنگ، جنس و طرح آنها می باشد. این تنوع بالای کاغذ دیواری دست شما را برای دکوراسیون خانه و ست کردن کاغذ دیواری با دیگر وسایل خانه باز می گذارد و شما می توانید راحت تر خود را با دیگر وسایل هماهنگ کنید. درضمن شما می توانید برای هر یک از قسمت های خانه طرح مورد نظر خود را اعمال کنید، این تنوع بالایی که در کاغذ دیواری ها وجود دارد موجب می شود شما بتوانید مشکلات ظاهری خانه را به راحتی حل کنید به عنوان مثال اگر سقف خانه بلند است می توانید با استفاده از طرح های افقی آن را نرمال نمایش دهید.

کنترل صدا در کاغذ دیواری

برخی از کاغذ دیواری هایی که در بازار وجود دارند خاصیت عایق صدا نیز دارند، از این رو اگر شرایط خانه شما به صورتی است که صرو صدا شما را اذیت می کند می توانید از کاغذ دیواری به عنوان عایق صوت نیز استفاده کنید. شما با این کار با یک تیر ۲ نشان خواهید زد یعنی خانه خود را زیبا می کنید و جلو آلودگی صوتی را نیز می گیرید.

تنوع رنگ کاغذ دیواری

کنترل صدا در کاغذ دیواری

قابلیت شست و شو کاغذ دیواری

بسیاری از افراد باور اشتباهی از کاغذ دیواری دارند و این مورد به علت نام کاغذ دیواری است، آنها فکر می کنند کاغذ دیواری ها قابل شستشو نیستند اما این تصور کاملا غلط است امروزه بسیاری از کاغذ دیواری ها موجود می باشند که کاملا قابل شستشو هستند، از دیگر قابلیت این کاغذ دیواری ها می توان به خاصیت ضد گرما و رطوبت آنها اشاره کرد.

برخی از کاغذ دیواری ها خاصیت آنتی استاتیکی دارند این به این معنا است که ذرات ریز، آلودگی و گرد و غبار را جذب نمی کنند، از این رو دیرتر کثیف می شوند و نیاز به شستشو پیدا می کنند.

ارسال دیدگاه