انواع کاغذ دیواری

بسیاری از خانه هایی که ما و شما دیده ایم از رنگ برای زیباسازی دیوار های خود استفاده میکنند اما در سال هایی که پیش رو داریم شاهد این موضوع بوده ایم که کاغذ دیواری مدرن در خانه جای خود را به راحتی بازکرده اند به شیوه ای که بسیاری از مردم ترجیح می دهند از کاغذ دیواری ها به جای رنگ در خانه های خود استفاده کنند.

نکات اساسی در مورد تمیز کردن کاغذ دیواری

در صورتی که در پوشش سقف و یا دیوار خانه خود از کاغذ دیواری استفاده کردید جهت خانه تکانی نیازمند شستشو و یا تعویض آن خواهید بود. بسته به نوع٬ جنس لایه های کاغذ و همچنین چسب مورد استفاده در اجرای کاغذ دیواری روش های متفاوتی برای شست و شوی آن پیشنهاد می شود که توجه به آنها می تواند عمر کاغذ دیواری را افزایش داده و هزینه تعویض و نیاز به خرید مجدد کاغذ دیواری را رفع کنید.

لکه ها را باید زود به زود از روی کاغذ دیوارى پاک کنید چرا که ممکن است لکه پایدار شود. خاک روى کاغذ دیوارى را زود تمیز کنید.

کاغذ دیواری را از پایین به بالا تمیز کنید. برای کاغذهای نازک استفاده از آب گرم تمیز بدون صابون، توصیه می‏شود.

برای کاغذهای قابل شست و شوی ضخیم تر، از محلول آب و صابون ملایم استفاده کنید.

معمولا لکه‌ ها با آب ولرم و صابون ملایم از بین ببرید ولی  برای لکه‌هاى عمیق از پاک کننده های قوی استفاده کنید.

از سیم های فلزی و حتى اسکاج‌هاى زبر و پودر‌هاى قوى و یا حلال‌هاى قوى مثل استون اصلا براى تمیز کردن کاغذ دیوارى استفاده نکنید چرا که‌ این‌ها به کاغذ دیواری صدمه می زنند.

پاک کردن لکه را تا جایی انجام دهید که آب به پشت کاغذ نفوذ نکرده و موجب بلند شدن کاغذ از روی دیوار نشود. مخصوصا در محل قرار گرفتن رول کاغذ دیواری دقت بیشتری داشته باشید زیرا در این نقاط که محل اتصال رول ها می باشد، احتمال نفوذ آب بیشتر خواهد بود.

در صورتی که با روشهای ارائه شده اثر لکه بطور کامل پاک نشد دست از شستشوی آن بردارید چرا که سایش بیش از حد سطح کاغذ دیواری می تواند به آن آسیب رسانده و اثری بدتر از لکه بر جای بگذارد.

از هر کاغذ دیواری استفاده نکنید

در مقایسه کاغذ دیواری و پوشش های خاص دیوار با رنگ های ساده متریال کاغذ دیواری و پوشش های خاص دیوار از دوام بیشتری برخوردار است همانطور که میدانید رنگ دیوار بدلیل گرفتن دوده باید بصورت تقریبی  هر دو سال یکبار عوض شود اما اکثر دیوار پوش های خاص  دوده نگرفته و رنگ آن تغییر نمی کند و یا قابل شستشو هستند تنها برخی از رنگهای روغنی که معمولا برای دیوارهای آشپزخانه بکار گرفته می شود قابل شستشو می باشد، اما این در حالیست که بیشترکاغذ دیواری ها و دیوارپوش ها قابل شستشو می باشند.

کاغذ دیواری با هزاران رنگ و طرح از طرح های مدرن گرفته تا کلاسیک و طرح های سه بعدی و طبیعی حق انتخاب بیشماری را در اختیار شما قرار می دهند.

تاثیری که کاغذ دیواری در لوکس شدن خانه دارد نه تنها در مقایسه با رنگ بلکه بدلیل قیمت آن نسبت به متریالی مانند سنگ یا چوب بسیار زیاد است.

با وجود اینکه قیمت کاغذ دیواری از رنگ بیشتر است اگر دوام آن را در نظر بگیریم در یک بازه زمانی ۵ ساله هزینه ای کمتر از رنگ خواهد داشت چرا که نیاز به تعویض کوتاه مدت ندارد.

قبل از استفاده از هر کالایی به طبع مزایا و معایب و نحوه نگهداری آن کالا برای مصرف کنندگان اهمیت بسیاری است.

با توجه به اینکه  امروزه کاغذ دیواری و پوشش های دیوار بعنوان کالایی لوکس و پرطرفدار در بازار عرضه می گردد ، می بایستی در نحوه انتخاب دقت کنید:

پوشش های دیواری لوکس و مرغوب به آسانی قابل نصب بوده و روی دیوار جمع و کشیده نمیشود؛ با آب و مواد شوینده قابل شستشو بوده و در بسیاری موارد حتی خط خودکار و ماژیک هم قابل پاک کردن است.

با مرور زمان در اثر تابش آفتاب دچار رنگ رفتگی نمی شود.

در مجاورت دوده وآلودگی هوا کثیف نمیشوند که این یکی از مزایای پوشش های دیواری مرغوب نسبت به رنگ و کاغذهای غیر استاندارد میباشد.

پس از نصب و پیش از آنکه چسب آن خشک شود قابل برداشتن و نصب دوباره بدون اینکه پاره شوند هستند.

قطعا ضد حساسیت و بو هستند که همین امر برای استفاده کودکان و سالمندان بسیار مناسب است.

طول عمر بسیار بالاتری دارند.

مقاومت آن در برابر خراش بسیار بالاتر است.

استفاده از آب ولرم و صابون در شستشوی کاغذ دیواری

برای پاک‌ سازی لکه‌ ها از روی کاغذ دیواری از آب‌ولرم و صابون استفاده کنید و هنگامی که لکه به‌خوبی از بین رفت روی محل آن آب خالی بگیرید تا کف صابون از بین برود. بلافاصله پس از شستشوی آن قسمت با استفاده از یک حوله‌ی خشک ناحیه لکه را خشک کنید.

استفاده از اسفنج‌ های نرم برای پاک کردن لکه

برای پاک‌ سازی لکه‌ها از اسفنج نرم استفاده کنید تا به الیاف کاغذ دیواری آسیب نرسد. در نظر داشته باشید استفاده از سیم‌های ظرفشویی و یا اسکاج ظرفشویی می‌تواند الیاف اساسی کاغذ دیواری را ازبین ببرد.

دیوارها را زود به زود گردگیری کنید

هر سه روز یک مرتبه حتما کاغذ دیواری‌هایتان را گردگیری کنید زیرا در اثر ماندگاری؛ گرد و غبار روی کاغذها ثابت شده و پاک کردن آن‌ها دردسر خواهد شد.

همچنین ماندن گرد و غبار روی کاغذ دیواری باعث از بین رفتن شفافیت و جلای کاغذ شده و به مرور زمان سبب بدرنگ شدن کاغذهای‌تان می شود.‎

افزایش طول عمر کاغذ دیواری

راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری

گاهی اوقات با لکه‌هایی رو به رو می‌شویم که هرچه تلاش می‌کنیم پاک نمی‌شوند  پیشنهاد می‌کنیم از این لکه‌ها دست بردارید ودرگیر آن ها نشوید چرا که در اثر ساییدن بیش از حد ممکن است حجم لکه روی دیوار بیش‌تر شده و جلوه‌ ناخوشایندی نسبت به‌ حالت اولیه پیدا خواهند کرد.

از جمله کاغذ دیواری هایی که می توان به آن ها برای عمر بیشتر و کیفیت بالا اشاره کرد آلبوم کاغذ دیواری اتیتیود، آلبوم کاغذ دیواری رزماری و آلبوم کاغذ دیواری آلتاگاما می باشد که در دسته کاغذ دیواری های قابل شستشو و با کیفیت قرار دارند.

ارسال دیدگاه