راهی برای انتخاب آسان کاغذ دیواری

راهی برای انتخاب آسان کاغذ دیواری

شیوه انتخاب درست کاغذ دیواری
انتخاب کردن یک کاغذ دیواری درست و مرغوب عملی دشوار می باشد؛ به ویژه اگر قبلا هم کاغذ دیواری نگرفته باشید. علت دشوار بودن انتخاب کاغذ دیواری به علت متنوع بودن بیش از حد کاغذ دیواری ها از جهت جنس، طرح، شکل و رنگ می باشد که بایستی شما از این کاغذ دیواری های متنوع بهترین و مناسب ترین کاغذ دیواری را برای منزل خود تهیه کرده و بکار ببرید. با این وجود به شما روش هایی می دهیم که آسان تر بتوان کاغذ دیواری مورد نیازتان را انتخاب کنید.
یکی از اصلی ترین روش ها جهت راحت تر شدن انتخاب و تهیه کاغذ دیواری، این می باشد که شما پیش از اینکه به فروشگاه بروید تا کاغذ دیواری انتخاب و تهیه کنید، ایده و شکلی دقیق و روشن از چیزی که می خواهید داشته باشید. در این مطلب نکاتی درباره اینکه کجا و چگونه از کاغذ دیواری استفاده کنیم بیان شده است.

 

از کجا می توان کاغذ دیواری تهیه کرد؟
کاغذ دیواری را می توان در فروشگاه های ویژه خود و همینطور فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید. تهیه کاغذ دیواری به صورت مجازی روش جالبی نیست، چون که جنس، نقش و رنگ کاغذ دیواری ها در تصویر، هیچ وقت مثل آنچه واقعا می باشند نشان داده نمی شود؛ همین طور اگر شما به فروشگاه بروید امکان دارد این شانس را داشته باشید بتوانید نمونه ای از کاغذ دیواری هایی که انتخاب کرده اید را به شما بدهند تا به منزل آورده و با لوازم و مبلمان تطابق داده و جلوه کاغذ دیواری را با مقدار نور منزل چه در روز و چه در شب ببینید سپس بهترین و مناسب ترین نوع کاغذ دیواری را انتخاب و تهیه کنید ولی در خرید از فروشگاه های مجازی این ویژگی وجود ندارد.

چطور بهترین کاغذ دیواری را پیدا کنیم؟
به علت متنوع بودن کاغذ دیواری ها و امکان گیج شدن در موقع خرید، حتما باید پیش از اینکه برای خرید کاغذ دیواری بروید نقش و طرحی از کاغذ دیواری که می خواهید در ذهنتان باشد و بدانید که چه کاغذ دیواری را می خواهید. برای این که بتوانید راحت تر انتخاب کنید مجلات دکوراسیون را ببینید و یا از سایت هایی که درباره دکوراسیون منزل هستند دیدن کنید و از عکس ها و مکان هایی که در آن از کاغذ دیواری استفاده شده را ببینید، امکان دارد در این بین نقش و رنگ کاغذ دیواری که به آن تمایل دارید و مناسب می باشد را برای منزلتان پیدا کنید و فقط برای پیدا کردن کاغذ دیواری به بازار بروید.
روش دیگر برای تهیه و انتخاب کاغذ دیواری این می باشد که اول به رنگ های موجود، نوع کف پوش ها و مدل چیدمان دکوراسیون منزل و لوازم و مبلمانی که در خانه وجود دارد توجه کنید که آنها دارای چه مدل و جلوه ای می باشند؛ سپس کاغذ دیواری متناسب را تهیه کنید. بهتر است برای منازلی که سقفشان بلند است کاغذ دیواری هایی با نقش و خط های افقی بکار برد که باعث می شود سقف خانه کوتاه تر نشان داده شود و همچنین یک نوع گرما و صمیمیت را نیز ایجاد می کند.

  • به کار بردن کاغذ دیواری هایی که بافت دارند به دیوارها عمق می دهد و همچنین باعث جذب شدن صدا در فضا می شود. اگر می خواهید فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید باید کاغذ دیواری های گل دار با رنگ های ملایم به کار ببرید. در صورتی که بخواهید فضایی پر از هیجان و انرژی داشته باشید باید از کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان که شکل های هنری و هندسی دارند استفاده کنید چون باعث می شود بیننده سر شوق بیاید.

 

 

راهی برای آسان کردن انتخاب کاغذ دیواری

 

  • تطابق کف پوش منزل با کاغذ دیواری خیلی اهمیت دارد؛ بنابراین لازم است کاغذ دیواری های گل دار یا با نقش و طرح های شلوغ برای منازلی با کف پوش ساده بکار برد و بالعکس کاغذ دیواریهای ساده را برای منازلی با کف پوش نقش دار استفاده کنید تا این تناسب، جلوه منزل شما را چندین برابر نماید. در صورتی که تنوع طلب می باشید و سریع همه چیز برایتان خسته کننده می شود بهتر است که از کاغذ دیواری های ساده و رنگ های ملایم که نقش و شکل خاصی ندارند و با همه نوع دکوراسیون و رنگی متناسب می باشند بکار ببرید چون که استفاده از کاغذ دیواری نقش دار روحیه خاصی را می طلبد و هماهنگ کردن لوازم با این نوع کاغذ دیواری ها کمی سخت است و امکان دارد بعد از زمان کمی دچار دلزدگی شوید. توجه به مبلمان و لوازم دیگر موجود در منزل، وسایل دکور، موکت، فرش و یا سایر کفپوش هایی که در فضا وجود دارد شیوه خوبی می باشد. به عنوان مثال اگر در نشیمن منزلتان مبل سبز رنگ دارید انتخاب کاغذ دیواری صورتی رنگ دکوراسیون نشیمن را خراب می کند. کاغذ دیواری بایست مناسب و مطابق با رنگ و مدل لوازم موجود در فضا باشد.

 

  • در صورتی که برایتان امکان پذیر باشد، بهتر است نمونه رنگ یا رنگ های اصلی دکور منزل یا قسمتی که می خواهید کاغذ دیواری بچسبانید زمانی که میخواهید برای انتخاب و تهیه کاغذ دیواری بروید، با خود ببرید تا رنگ کاغذ دیواری که انتخاب می کنید متناسب با وسایل باشد.

 

راهی برای آسان کردن انتخاب کاغذ دیواری

 

  • توصیه بعدی ما این می باشد که در زمان خرید کاغذ دیواری باید از فروشنده کمک بخواهید؛ درباره نقش (راه راه، نقش های هندسی، خلوت یا شلوغ بودن طرح) و رنگی که در ذهنتان می باشد به فروشنده بگویید. به طور مثال از فروشنده بخواهید آلبوم های موجود در فروشگاه را که به نقش و رنگی مد نظر شما نزدیک می باشد برایتان بیاورد. در صورتی که هیچ طرح و رنگ خاصی مد نظرتان نیست به فروشنده بگویید تمام آلبوم هایی موجود در فروشگاه را برایتان بیاورد.
    در مورد نمونه هایی که در آلبوم وجود دارد و شیوه قرار گرفتن این کارها از فروشنده راهنمایی بگیرید سپس یکبار به سرعت تمام آلبوم کاغذ دیواری را تماشا کنید و فقط نمونه هایی که احساس می کنید با دکوراسیون منزلتان تطابق دارد را علامت گذاری کنید. پس از این که همه آلبوم ها را مشاهده کردید نمونه هایی که علامت گزاری کرده بودید را یکبار دیگر با دقت و توجه بیشتر و آهسته تر بینید. از بین این نمونه ها بهترین و متناسب ترین نمونه که با رنگ و دکوراسیون منزلتان مطابقت دارد انتخاب کرده و از فروشنده بخواهید که نمونه ای از کاغذ دیواری را برای شما بیاورد تا تصمیم اصلی و نهایی خود را گرفته و کاغذ دیواری ها را به منزل بیاورید؛ سپس نمونه ای که بهترین نوردهی و جلوه را در منزلتان داشت انتخاب کنید.

 

تماس با سقف کاذب و کاغذ دیواری رویامال

تهران – قیطریه – بلوار اندرزگو غربی (صبا) جنب ورزشگاه شهدای قیطریه پلاک ۱۱۳ واحد ۵ طبقه ۳

  ۰۲۱۲۶۴۵۹۵۲۹

  ۰۹۱۲۴۹۳۸۵۴۵

  info@Royamal.ir

  ۲۴ ساعته

 کانال تلگرام رویام

 

ارسال دیدگاه