انتخاب کاغذ دیواری بر اساس رنگ

راهنمای انتخاب رنگ کاغذ دیواری

معماران در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان و فضاهای موجود در خانه توجه ویژه ای دارند و با دقت زیاد در طراحی دکوراسیون قسمت های مختلف ساختمان را شیک ومدرن می سازند. از اصلی ترین بخش های یک منزل دیوارها می باشند. در اصل دیوارها مهمترین بخش ساختمان را تشکیل می دهند و در زیبا کردن منزل تاثیر به سزایی دارند. بنابراین تصمیم گیری سخت می شود و باید در انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای قسمت های متفاوت مثل رنگ دیوار سالن پذیرایی و اتاق خواب یا آشپزخانه و همچنین راه پله و راهرو توجه کرد.

 

نکات مهم در انتخاب رنگ کاغذ دیواری

 • اگر میخواهید منزلتان را کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی کنید می توانید ازرنگ های سرد و گرم استفاده کنید.
 • رنگ های خنثی همچون خاکستری، قهوه ای و… به آسانی با رنگ دیوار قسمت های متفاوت خانه ست می شوند.
 • هماهنگی رنگ دیوار راهرو و راه پله با رنگ سایر قسمت های منزل باعث زیباتر شدن آن می شود.
 • کاغذ دیواری با رنگ قرمز انتخاب بسیار خوبی برای زیبایی و جلوه زیاد قسمت راه پله و راهروی ورودی است.
 • استفاده از رنگ های متضاد می تواند فضایی خاص را ایجاد کند.
 • برای صمیمی جلوه دادن فضای راهرو می توان از رنگ سبز مایل به زرد که رنگی گرم است استفاده کرد.
 • انتخاب کاغذ دیواری با رنگ سفید و رنگ های روشن دیگر گزینه مناسبی برای دیوار و سقف راه پله و راهرو می باشد. برای بزرگ جلوه دادن و دلبازی فضا نیز می توان این رنگ ها را مورد استفاده قرار داد.

 

رنگ کاغذ دیواری

 

۸ ترکیب رنگ جذاب برای دکوراسیون داخلی

تصمیم گیری راجع به انتخاب بهترین رنگ کاغذ دیواری دشوار به نظر می رسد و یکی از مهم ترین مکان هایی که انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای آنها سخت به نظر می رسد اتاق نشیمن است. البته انتخاب رنگ برای فضاهای دیگر نیز سخت به نظر می رسد اما به دلیل تردید زیاد در انتخاب رنگ اتاق نشیمن توجه بیشتری به این مکان می شود.

 • اگر تمایل به متفاوت بودن دارید و نمی خواهید دکوراسیون داخلی منزلتان همانند سایر خانه باشد به جای کرم و بژ، می توانید از رنگ خنثی خاکستری برای اثاثیه‌ی بزرگ‌ منزلتان استفاده کنید؛ اما به این نکته توجه کنید که رنگ های گرم را با آن ها ترکیب کنید تا فضایی سرد را به وجود نیاورد.

 

رنگ کاغذ دیواری 2

 

 • اگر دوست دارید رنگ مبلمان سرخابی را برای منزلتان انتخاب کنید نگران نباشید آن را خریداری کنید اما دقت کنید که آن رنگ تنها رنگ زنده ی آن فضا باشد مثلا کاغذ دیواری با رنگ آبی و سبز را در آن فضا به کار نبرید که شلوغ باشد.
 • رنگ های آبی و سبز ترکیبی زیبا را به وجود می آورد به خصوص آبی آسمانی و سبز روشن ترکیب جالبی است. همچین ترکیب رنگی بسیار آرامش بخش است و مفاهیم طبیعت و جنگل و دریا و آسمان را برای ما تداعی می کند.
 • رنگ سبز و قرمز به هیچ وجه ساده نمی باشد و در واقع این دو رنگ بیشترین تضاد را با یکدیگر ایجاد می کنند و در طیف رنگ ها نقطه مقابل هم قرار می گیرند. برای اینکه طیف رنگی که انتخاب می کنیم زننده نباشد بهتر است رنگها را ملایم تر انتخاب کنیم یا حداقل یکی از رنگها ملایم تر از رنگ دیگر باشد تا چشم بیننده را اذیت نکند.
 • افرادی نیز وجود دارند که به دنبال محیط هایی دلباز هستند انتخاب رنگ سفید در ایجاد این فضا بسیار موثر است و می توان با سفید کردن دیوارها و سقف فضا را دلبازتر و روشن ترکرد. می توان از مبلمان سفید نیز در منزل استفاده کرد اما بهتر است از رنگ هایی غیر از سفید نیز استفاده کنید.
 • استفاده از رنگ آبی و نارنجی نیز ترکیب مناسبی است در صورتی که رنگ آبی روشن باشد.
 • افرادی که تمایل به دلباز بودن منزلشان دارند می توانند از رنگ های خنثی استفاده کنند و استفاده کم از رنگ های تیره نیز مشکلی ایجاد نمی کند.
 • استفاده از کاغذ دیواری با رنگ خاکستری و آبی و قهوه ای و یخچال سفید فضایی شیک و مدرن به وجود می آورد.
 • انتخاب کاغذ دیواری با رنگ سرمه ای درکنار رنگ‌های آبی- طوسی روشن و زیتونی بسیار جذاب است.

 

 

رنگ کاغذ دیواری 3

 

 

روانشناسی رنگ های مختلف کاغذ دیواری

معمولا رنگ نارنجی کاغذ دیواری مورد استفاده برای افراد شاد پسند می باشد همچنین احساس طراوت و شادابی و جوانی به ما میبخشد.

رنگ آبی تیره قابل استفاده افرادی است که به دنبال تمرکز در محل زندگی و یا کارشان هستند. اگر شما هم از این دست افراد هستید رنگ آبی تیره بهترین گزینه پیشنهادی برای رنگ کاغذ دیواری شما است چرا که تلاطم ذهنی را از شما دور کرده و منجر به تصمیمات بهتر در تمام حیطه ها می شود.

رنگ سبز یادآور طبیعت می باشد و باعث سلامتی اذهان ما می شود پس اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید و برای آن ارزش قائل هستید می توانید از این رنگ کاغذ دیواری استفاده کنید همچنین شکوفا کردن تواناییها و استعدادهایمان با استفاده از این رنگ میسر می شود.

 

رنگ کاغذ دیواری 4

 

بخشیدن حس بشر دوستانه و روح تازه از خصوصیات بارز رنگ بنفش می باشد. در صورتی که هدف شما ایجا محیطی گرم و صمیمی باشد می توانید کاغذ دیواری بنفش استفاده کنید.

 • کاغذ دیواری آبی کمرنگ

رنگ آبی کمرنگ به ما احساسی آرامش بخش می دهد بنابراین اگر خواستار آرامش هستید این رنگ بهترین انتخاب است. همچنین برای رفع استرس و تنش بسیار مفید و هماهنگ با رابطه عاطفی شما می باشد.

 

رنگ کاغذ دیواری 5

 

رنگ قرمز حس هیجان را در ما شعله ور می کند. این رنگ به ما شهامت و اعتماد به نفس کافی می دهد؛ بنابراین اگر می خواهید اعتماد به نفستان را تقویت کنید از رنگ قرمز بهره بگیرید.

 

 

این رنگ خصوصیاتی شبیه به رنگ سبز دارد که در تقویت قوای ذهنی و زیرکی موثر است علاوه بر آن باعث افزایش تمرکز می شود.

کسانی که خواستار عشق و محبت و مهربانی اند کاغذ دیواری با رنگ صورتی می توانند استفاده کنند. این رنگ توانایی درک و پذیرش را در ما افزایش می دهد.

 

رنگ کاغذ دیواری 6

 

ترکیب رنگ نارنجی و زرد مورد استفاده برای رفع سیاهی و تاریکی می باشد این رنگ ها در حیطه رنگهای شادی بخش قرار میگیرند.

 • کاغذ دیواری آبی روشن (کاغذ دیواری فیروزه ای)

کاغذ دیواری فیروزه ای می تواند آرامش و خوابی راحت به ما هدیه دهد بنابراین اگر به دنبال محیطی آرام و یا خواب راحت هستید رنگ فیروزه ای گزینه خوبی است.

کاغذ دیواری آبی

کاغذ دیواری استخوانی

کاغذ دیواری برنزه

کاغذ دیواری بژ

کاغذ دیواری بنفش

کاغذ دیواری نارنجی

کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری نخودی

کاغذ دیواری سبز

کاغذ دیواری خاکستری

کاغذ دیواری زرد

کاغذ دیواری سیاه سفید

کاغذ دیواری سورمه ای

کاغذ دیواری سفید

کاغذ دیواری کرم

کاغذ دیواری صورتی

کاغذ دیواری طلایی

کاغذ دیواری کتانی

کاغذ دیواری قرمز

کاغذ دیواری قهوه ای

کاغذ دیواری کاهی

کاغذ دیواری فیروزه ای

کاغذ دیواری نقره ای

کاغذ دیواری هلویی

کاغذ دیواری یاسی

کاغذ دیواری سرخابی

بازگشت به بالا