زیرسازی کاغذ دیواری

آیا به یک تغییر سریع نیاز دارید؟ هیچ تغییری به اندازه استفاده از کاغذ دیواری سریع نمی باشد. شما می توانید با استفاده از پوشش کاغذ دیواری و زیرسازی کاغذ دیواری مناسب نواقص و عیوب دیوار را به راحتی بپوشانید.

زیرسازی کاغذ دیواری

برای اجرای کاغذ دیواری روی سطوح دیوار آماده سازی هایی لازم است که به آن زیرسازی کاغذ دیواری میگوییم. هرچه دیوار صاف تر باشد بعد از نصب جلوه زیباتری خواهد داشت.

رنگ کاری دیوار

رنگ کاری

رنگ کاری

اگر که دیوار لک های رنگی داشته باشد یا که دیوار در بعضی نقاط تیره تر یا روشن تر باشد نیاز است که قبل از نصب دیوار را یک رنگ کنیم. زیرا که اگر لک ها را از بین نبرید بعد از نصب کاغذ دیواری، مخصوصا کاغذ دیواری های ظریف، جلوه کثیف و ناهماهنگی کاغذ دیواری به خود میگیرد. برای رفع این مشکل کافی است دیوار را یکدست رنگ کنیم.

کاغذ دیواری قدیمی

از مراحل زیر سازی کاغذ دیواری این است که اگر قبلا دیوار، کاغذ دیواری داشته باشد حتما لازم است که کاغذ دیواری کهنه کاملا از دیوار جدا شود. برای خالی کردن دیوار از کاغذدیواری کهنه کافیست با آب داغ و دستمال یا کاردک آنرا نمدار نمایید، پس از چند دقیقه کاغذ دیواری قابل جداسازی از دیوار است.

برداشتن کاغذ دیواری قدیمی

کاغذ دیواری قدیمی

عدم رطوبت

قبل از نصب کاغذ دیواری باید کاملا مطمئن شد که دیوار کاملا خشک است. اگر نم یا خیسی دارد آنرا خشک کنید. پس از خشک کردن نم حتما منبع رطوبت را قبل از نصب کاملا از بین ببرید. زیرا که رطوبت تاثیر مستقیمی بر عمر کاغذ دیواری دارد.

چناچه که منبع رطوبت امکان از بین رفتن ندارد و شما قصد کاغذ دیواری آن منطقه از دیوار را دارید، از کاغذ دیواری با کیفیت بالا و پی وی سی استفاده کنید تا عمر پوشش شما افزایش یابد.

دیوار صاف

کلید ها، پیریزها و اجزای اضافی را قبل از نصب از دیوار جداکرده سپس بعد از نصب کاغذ دیواری دوباره آنان را سرجای خود قرار دهید.

فرو رفتگی و شکستگی دیوار

در صورت شکسته بودن دیوار یا برآمدگی حاصل از نم رطوبت، آن منطقه از دیوار را تا سه سانت بتراشید. سپس برای یکدست شدن دیوار آنرا بتونه کنید و آستر بزنید. سپس به دیوار زمان بدهید تا کاملا خشک شود.

رفع شکستگی دیوار

شکستگی دیوار

نظافت دیوار قبل از نصب

از مراحل مهم زیرسازی کاغذ دیواری این است که چناچه روی دیوار شما گرد و خاک و چربی وجود داشته باشد باید آنرا تمییز کنید. دیوار باید قبل از نصب کاغذ دیواری عاری از هرگونه آلودگی باشد زیرا که در کیفیت چسبندگی چسب تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

مقاوم سازی پس از نصب

پس از نصب برای اینکه کاغذ دیواری مقاومت زیادی در برابر رطوبت و نظافتی آسان تر پس از نصب داشته باشد یک لایه لمینت بر روی آن اضافه کنید.

نصب روی چوب

چناچه که قرار است کاغذ دیواری روی چوب نصب شود حتما برآمدگی ها و شکستگی های چوبی را از بین ببرید. سپس با پوششی مانند چسب چوب یا بتونه آنرا پر کنید تا زیرسازی کاغذ دیواری مناسبی داشته باشید.

ارسال دیدگاه