انتخاب کاغذ دیواری بر اساس سبک

سبک کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها از سبک های متفاوتی به وجود آمده اند. ما برای اینکه بتوانیم کاغذ دیواری مورد نظرمان را انتخاب کنیم نیازمند زمان هستیم. اگر سبک های مختلف کاغذ دیواری را بشناسیم می توانیم به راحتی کاغذ دیواری مورد نظرمان را انتخاب کنیم. در اینجا توضیحی مفصل راجع به انواع سبک کاغذ دیواری داریم.

 

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن کاغذ دیواری هایی هستند که طرح و نقشی که بر روی آن ها کشیده شده ترکیبی از خطوط و شکل های متنوعی است. این طرح ها طبق قانون خاصی نیستند و حتی ممکن است بدون مفهوم و یا منظور خاصی باشند گاهی اوقات با استفاده از اشکال مربعی و یا خطوط منحنی کاغذ دیواری های به وجود می آید که به این دسته از کاغذ دیواری ها، کاغذ دیواری مدرن گفته می شود. از ویژگی های آشکار سبک مدرن وجود طراحی های خاص آن هست.

 

سبک کاغذ دیواری (1)

 

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک به آن دسته از کاغذ دیواری هایی گفته می شود که به صورت سنتی هستند و از گذشته تا به حال وجود دارند. این طرح ها معمولا شامل طرح هایی هم چون گل و پرنده و طبیعت می باشند. از جمله خصوصیت بارز سبک کلاسیک می توان به فاخر بودن آن اشاره کرد که می تواند جلوه ای خاص را به آن مکان ببخشد.

 

کاغذ دیواری داماسک

یکی دیگر از سبک های کاغذ دیواری سبک داماسک می باشد که طراحی آن به صورت تکرار یک تصویر بته جقه، لوزی، دایره یا بیضی شکل هست. کاغذ دیواری سبک داماسک را به نام سبک داماس هم می شناسند که دارای فروش خوبی می باشد و یکی از زیر رده های سبک کلاسیک نیز می باشد.

 

کاغذ دیواری سه بعدی

به سبکی از کاغذ دیواری که طراحی آن با استفاده از سایه ها و پرسپکتیو، برای ما خطای دید ایجاد می کند و تصویر را دارای عمق به ما نمایش می دهد سبک سه بعدی می گویند. امروزه اغلب مشتریان به دنبال این نوع سبک می باشند تا با استفاده از آن نمایی زیبا به فضای مورد نظرشان ببخشند. در این سبک هر چقدر با کاغذ دیواری فاصله بیشتری داشته باشید فضایی زیباتر را مشاهده می کنید.

 

سبک کاغذ دیواری (2)

 

کاغذ دیواری هندسی

کاغذ دیواری هندسی که از اشکال هندسی به وجود آمده اند و یا ترکیبی از آنها هستند. این سبک تداعی کننده رسم ریاضی در دوران مدرسه می باشد. این نوع سبک متناسب فضاهای اداری با کاربری مهندسی و معماری می باشد و بهتر است برای منازل مسکونی از کاغذ دیواری هندسی استفاده نشود چرا که بعد از مدتی کسل کننده خواهد بود.

 

کاغذ دیواری اسپرت

سبک اسپرت در میان نوجوانان و جوانان دارای طرفداران بیشتری است. این سبک از حروف انگلیسی، نمادهای معروف مانند برج ایفل و …، لوگو و آرم برندهای مطرح و از این گونه طرح ها می باشد. یکی از ویژگی های کاغذ دیواری سبک اسپرت، کاربرد رنگ های سیاه و سفید می باشد.

 

کاغذ دیواری کودک

کاغذ دیواری کودک به سبکی از کاغذ دیواری هایی می گویندکه اغلب اوقات رنگ های شاد در آن ها مشاهده می شود و استفاده از شخصیت های کارتونی و فانتزی و عروسک های معروف به وضوح در آنها دیده می شود. کاغذ دیواری هایی با تصاویری همچون کاراکتر باب اسفنجی، مینیون و پاندای کونگ‌فو‌کار، از پرفروش ترین کاغذ دیواری ها در این سبک هستند.

 

سبک کاغذ دیواری (3)

 

کاغذ دیواری سبک اداری

یکی از مکان هایی که باید به طراحی داخلی آن توجه ویژه ای داشت دکوراسیون اداری و دفتر می باشد. راندمان کاری مکان هایی که درآن به طراحی داخلی محیط کار دقت شده است بسیار بیشتر از مکان هایی می باشد که بدون توجه به اصول مربوطه و توجه روانشناختی محیط کار مهیا شده اند.

 

سبک کاغذ دیواری (4)

 

مدل کاغذ دیواری دایره ای کاربرد اداری

مسلما همه افراد خواهان بازدهی بالای کار خود هستند و می کوشند که در مقابل زمان کاری که صرف می کنند نتیجه بهتری نصیبشان شود. پس باید در طراحی داخلی فضای کاری و دفتر های کاری توجه بیشتری داشت. طراحی داخلی فضای کاری آنگونه که تصور می کنید مشکل و دشوار نیست. کاغذ دیواری منجر به ساده و سریع رسیدن به هدف می شود. چرا که هم هزینه کپی مورد نیاز است و هم اینکه خیلی سریع و ناچار نیستید روزهای کاری را به خاطر تعمیرات، تغییرات و یا بازسازی محل کار از دست دهید.

 

 

مدل کاغذ دیواری طرح گرافیکی برای دفتر کار

استفاده از کاغذ دیواری طرح گرافیکی در محل کاری که پوشش دیوارها بیشتر به چشم می آیند در تغییر و تحول دفتر کاری بسیار موثر است.

 

سبک کاغذ دیواری (5)

 

مدل کاغذ دیواری طرح پتینه برای دفتر کار

مسلما کاغذ دیواری های منزل با محیط کار تفاوت هایی دارند. کاغذ دیواری هایی که در محیط کار استفاده می شود باید مطابق با سلیقه شما باشد و به گونه ای باشد که انگیزه کاری شما را افزایش دهد و حس خوبی در شما به وجود آورد که متعاقبا این حس به مشتریان شما نیز منتقل می شود.

 

 

مدل کاغذ دیواری طرح داماسک دفتر کار

یکی از برترین مدل کاغذ دیواری اداری کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری طرح هندسی می باشد. اشکال هندسی با طرح های سه بعدی حس پویایی و حرکت را در ما به وجود می آورند و در محیط کاری خستگی و کسلی را ازما دور می کنند. طرح های سه بعدی کاغذ دیواری سبب افزایش عمق و بعد و بزرگی فضای مربوطه می شوند.

استفاده از رنگ های تیره مانند مشکی، دودی، طوسی، خاکستری و. در دفتر کار بسیار رایج است. انتخاب رنگ کاغذ دیواری به خودتان بستگی دارد مثلا اگر دفتر کار شما عمومی می باشد و دارای مراجعه کنندگان خانم هستید رنگ های روشن و شاد پاسخگوی بهتری برایتان است.

 

 

سبک کاغذ دیواری (6)

 

 

کاغذ دیواری سبک لاکچری

این نوع از کاغذ دیواری ها معمولا توسط افراد ثروتمند جامعه خریداری می شوند و معمولا در مکان های فاخر و سلطنتی می توان آن ها را مشاهده کرد‌. از دیگر جاهایی که می توان این نوع سبک از کاغذ دیواری ها را مشاهده کرد در منازل لاکچری، هتل ها و تالارهای سطح بالا می باشد. اغلب افراد برای استفاده از این نوع کاغذ دیواری ها آنها را فقط برای قسمتی از منزلشان به کار می برند و بعضی دیگر این نوع کاغذ دیواری ها را در قاب های مخصوص می گذارند.

کاغذ دیواری های لاکچری را می توان با استفاده از نور پردازی زیبایی آن ها را چندین برابر کرد. متریال کاغذ دیواری های لاکچری بسیار گران قیمت است و دارای کیفیت بالایی می باشد به همین دلیل از نظر قیمت در سطح بالایی می باشد و قیمت های متفاوتی دارند. موادی که در کاغذ دیواری های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد شامل پارچه روی کاغذ دیواری و یا استفاده از مخمل، استفاده از سنگ های تزئینی، کریستال و … می باشد.

 

سبک کاغذ دیواری (7)

 

 

 

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری کودک

کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری طبیعت

کاغذ دیواری راه راه

بازگشت به بالا