سقف کاذب شاخه ای از معماری داخلی است که  برای پوشش سقف اصلی به کار میرود سقف کاذب در زمان کوتاهی جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرد.

سقف کاذب میتواند به صورت گچی , چوبی , فلزات رنگین , شیشه ای و …نصب شود .طراح سقف کاذب باید ویژگی های همه سازه ها را به خوبی بشناسد و با انواع سقف کاذب آشنایی داشته باشد و نوع کاربردی در موقعیت های مختلف را درک کند تا در هنگام اجرا با مشکل مواجه نشود.

انواع سقف کاذب برای سرویس بهداشتی , آشپزخانه, مغازه ها و سایر مکانها مورد استفاده قرار میگیرد . قیمت سقف کاذب با توجه به متر اجرایی و نوع سقف متفاوت میباشد.

استفاده از سقف کاذب در هر مکانی جهت ایجاد امنیت و جلوگیری از بارش برف و باران و هم چنین به عنوان جدا کننده طبقات در ساختمان های چند طبقه به کار میرود.

مزایای سقف کاذب:

۱-از مزیت های سقف کاذب استقامت در برابر رطوبت میباشد .

۲-سقف کاذب ترک نمیخورد .

۳- نظافت سقف کاذب به سهولت انجام میگیرد .

۴-حمل و جابجایی سقف کاذب بسیار راحت و بدون خرابی محل میباشد.

درباره ی سقف کاذب بیشتر بدانیم

سقف کاذب با توجه به قابلیت های فراوانی که دارد می تواند در فضاهای مختلف استفاده شود و منحصر به فضاهای خاص نیست .در ادامه به چند مورد از کاربردهای گوناگون سقف کاذب اشاره می کنیم .

  • سقف کاذب مسکونی

یکی از پرکاربردترین فضاها برای سقف کاذب فضاهای مسکونی هستند .با توجه به امکان طراحی سقف کاذب در طرحهای گوناگون ،میتواند جلوه ی خاصی به دکوراسیون داخلی فضای مسکونی ببخشد .طراحی سقف کاذب به شکل های مدرن در ساختمان سازی با استقبال بسیاری مواجه شده است .همچنین امکان به کار بردن نورپردازی و نور مخفی در سقف کاذب یکی دیگر از دلایل پرطرفدار شدن سقف کاذب در دکوراسیون داخلی است .نورهای رنگی میتوانند تاثیر به سزایی در زیبایی فضاهای مسکونی داشته باشند و سقف کاذب قابلیت اضافه کردن این ویزگی را دارد .

  •  سقف کاذب اداری

مدیران شرکت ها و دفاتر اداری بسیار علاقمند به مدرن کردن هرچه بیشتر محل کار خود هستند .طراحی دکوراسیون داخلی به بهترین نحو موجب بالا رفتن پرستیژ کاری می شود .استفاده از سقف کاذب توانسته است این نیاز را به خوبی رفع نماید .متناسب با نوع فعالیت فضای اداری می توان طراحی سقف کاذب را تغییر داد .

  • سقف کاذب آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت ها و به بیان بهتر میتوان گفت قلب خانه است .فضایی که موجب دور هم جمع شدن افراد خانواده می شود .بدین جهت طراحی دکوراسیون و همچنین نورپردازی آشپزخانه از اهمیت به سزایی برخوردار است .سقف کاذب می تواند گزینه ی مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه باشد .

  • سقف کاذب سرویس بهداشتی

استفاده از سقف کاذب برای سرویس بهداشتی فقط برای زیبایی نیست .سقف کاذب مخصوص محیط های مرطوب برای سرویس بهداشتی تعریف شده اند و مشکلات همیشگی نم و رطوبت از طبقات بالاتر را رفع نموئه اند .همچنین سقف کاذب موجب پنهان شدن تاسیسات می شود و البته دسترسی به این تاسیسات بسیار آسان است .

  • سقف کاذب تجاری

فضاهای تجاری برای جذب مشتری و بالا بردن جذابیت در تلاش هستند یک دکوراسیون خاص در محیط خود داشته باشند .طراحی سقف نقش مهمی در دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری دارد .سقف کاذب قابلیت های بسیاری برای زیباسازی فضا دارد .طراحی سقف کاذب بسته به نظر و سلیقه ی طراح و کارفرما می تواند شکل های مختلفی به خود بگیرد .استفاده از خطوط صاف ،مورب ،هلالی و… هرکدام میتواند جلوه ی خاصی به فضاهای تجاری ببخشد .به کار بردن نورهای مخفی در لایه های سقف کاذب نیز یکی دیگر از بیشمار مزیت های استفاده از سقف کاذب تجاری است .

  • سقف کاذب پارکینگ

پارکینگ ها به دلیل فضای وسیع و تاسیسات بسیاری که دارند میتوانند بهره ی بسیار زیادی از سقف کاذب ببرند .تمامی تاسیسات برق کشی ،کابل کشی و… می توانند پشت سقف کاذب پنهان شوند .

مواردی که اشاره شد تنها تعداد کمی از کاربردهای بسیار زیاد سقف کاذب هستند .

قیمت سقف کاذب با توجه به نوع طراحی و اندازه ها ،گوناگون است .طراحی سقف کاذب ممکن است ساده یا پیچیده باشد و هر کدام از این موارد در تعیین قیمت سقف کاذب موثر هستند .با استفاده راههای ارتباطی با گروه سقف کاذب رویامال کارشناسان ما قیمت های حدودی سقف کاذب مورد نظرتان را به شما عزیزان اعلام می کنند .

از طریق تماس و یا ارسال پیام تلگرامی به شماره ی زیر می توانید از مشاوره های رایگان گروه سقف کاذب رویامال بهره مند شوید .

سقف کاذب با توجه به تنوع در کاربرد طراحی های متفاوتی میطلبد .مشاوره با کارشناسان سقف کاذب می تواند شما را در انتخاب بهترین نوع متناسب با کاربرد مورد نظرتان یاری نماید .جهت مشاوره ی رایگان با متخصصین سقف کاذب شرکت رویامال از لینک های زیر استفاده کنید .

بازگشت به بالا