سقف کناف آشپزخانه:

این نوع سقف در آشپزخانه جز شیوه های نسبتا جدید در آشپزخانه های ایرانی می باشد ، که به تعداد علاقمندان آن نیز افزوده می گردد ، جالب است بدانید که استفاده از این سیستم در آشپزخانه بین ما ایرانیان بیشتر از دیگر مناطق جهان است.

آشپزخانه از جمله مکان هایی در منزل است که طراحی داخلی آن بر روی دکوراسیون کل خانه تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت ، به این دلیل که گاها در دید تمامی مهمانان قرار دارد و از طرفی تمام اعضای خانواده نیز زمان زیادی را در آن جا سپری می نمایند.
استفاده از کناف سقف و همچنین آرک آشپزخانه اپن کناف جز انواع روش های کاربردی استفاده از کناف در دکوراسیون آشپزخانه می باشد که معمولا افراد تمایل دارند در آشپزخانه منزل خود از این شیوه ها استفاده نمایند و از این طریق دکوراسیونی شیک و زیبا را در فضای آشپزخانه منزل خود ایجاد نمایند.
یکی از زیباترین و اصلی ترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، سقف آن می باشد. جهت زیبا کردن سقف منزل می توان از روش های جدید با نام کناف یا رابیتس استفاده نمود.

از طریق از کناف ها خواهید توانست یک سقف زیبا داشته باشید ، که هم باعث زیبایی منزل شود و هم مهمان ها را به خود جذب نماید. اگر دوست دارید که سقف منزلتان را خودتان طراحی کنید ، سعی نمایید تا با استفاده از کناف ها یک سقف زیبا درست کنید.

در طراحی سقف منزل نیز باید به محیط آن توجه نمود ، تا یک سقف زیبا متناسب با محیط منزلتان داشته باشید. کناف ها باعث افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی منزل می شود و امروزه اکثر افرادی که منزل جدید میسازند ، به فکر کناف برای سقف آن هستند تا یک خانه ی زیبا و خیره کننده برای خود داشته باشند.
در آشپزخانه های مدرن بسیار کم از کناف در سقف استفاده می نمایند ، چون با مفهوم طراحی مدرن که بر پایه سادگی و بی آلایشی استوار شده تناقض دارد ، ولی در آشپزخانه های امروزی که تلفیقی از سبک های متفاوت را شامل می شود می توان از چنین تزییناتی در دکوراسیون داخلی آن استفاده نمود.

البته توصیه می گردد که بسیاری از طرح های شلوغ و برجسته به ویژه در فضاهای کوچک استفاده نکنید. زیرا که آشپزخانه شما را نامرتب نشان می دهد. سعی نمایید طرح های ساده و مدرن را انتخاب کنید.

سقف

سقف کاذب کناف آشپزخانه

طراحی سقف آشپزخانه با کمک روش های جالب:

سقف آشپزخانه یکی از اصلی ترین جزئیات در آشپزخانه می باشد که در زیبایی و جذابیت طراحی داخلی آشپزخانه تاثیر بسزایی خواهد داشت ، بنابراین بهتر است که در زمان طراحی سقف آشپزخانه و نورپردازی آن حساسیت لازم را به خرج دهید.
سقف کاذب کناف از انواع سقف های پرطرفدار و امروزی است که در اکثر منازل به چشم می خورد. این مدل سقف کاذب باعث زیبایی بیشتر آشپزخانه شما خواهد شد ، که می توانید زیبایی سقف آشپزخانه کناف را با کمک نورپردازی های آشکار و مخفی بیشتر نمایید.
سقف آسمان مجازی از انواع سقف های جدید با طراحی خاص و متفاوتی می باشد ، و بر روی این مدل سقف خواهید توانست طرح و نقش های متفاوتی را پیاده سازی نمایید. می توان این سقف را به صورت چند تایل جدا از هم و در کنار یکدیگر نصب نمود.
در طراحی سقف های مدرن و امروزی معمولا از مصالحی نظیر چوب ، آینه و شیشه استفاده می کنند ، که در این مدل طراحی ، سقفی زیبا و جذاب را به فضای آشپزخانه می بخشد.
به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب طراحی برای سقف آشپزخانه بهتر می باشد که در ابتدا از تناسب سقف با فضای مورد نیاز خود مطمئن گردید. علاوه بر این طراحی را که برای سقف آشپزخانه در نظر می گیرید باید با سبک طراحی داخلی آشپزخانه منزلتان مطابقت و همخوانی داشته باشد.
رنگ سقف یکی دیگر از نکاتی خواهد بود که باید مورد توجه قرار گیرد. به این دلیل که رنگ سقف خواهد توانست بر روی حس و حال فضای داخلی آشپزخانه تاثیرگذار باشد.
اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ می باشد ، بهتر است که از رنگ های تیره جهت طراحی سقف آشپزخانه خود استفاده نمایید و اگر فضای آشپزخانه منزلتان کوچک است ، بهتر می باشد که از رنگ های روشن جهت طراحی آن استفاده کنید تا فضای داخلی آشپزخانه شما دلباز و بزرگ تر به چشم آید.
برای طراحی سقف آشپزخانه می توانید از اشکال هندسی متفاوتی مانند مستطیل ، دایره ، حلقه ها و منحنی ها استفاده نمایید.

طراحی نور پردازی در سقف آشپزخانه:

پس از طراحی سقف آشپزخانه نوبت به طراحی نورپردازی آن می رسد. به این نکته توجه داشته باشید که طرح چراغ های بر روی سقف و محل قرارگیری آن ها از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد. علاوه بر قرارگیری موقعیت چراغ ها باید جهت نور آن ها را نیز به درستی تنظیم نمایید.

اگر شما تمایل دارید که جلوه سقف آشپزخانه منزلتان بیشتر شود ، می توانید چراغ هایی را که به سمت پایین و بالا نوردهی می نمایند را به سقف آشپزخانه اضافه کنید.

ارسال دیدگاه