رنگ

طراحی با کاغذ دیواری و رنگ:

هنگامی که صحبت از تزیین دیوارهای منزل می ‎شود ، معمولا شما دو انتخاب خواهید داشت ، کاغذ دیواری و رنگ. با توجه به سلیقه و انتخاب خودتان شما می ‌توانید یکی از آن‎ ها یا ترکیبی از هر دو را جهت پوشش دیوارهای خود استفاده نمایید.
ترکیب کاغذ دیواری و رنگ روشی عالی جهت افزایش جذابیت دکوراسیون منزل می باشد. ترکیب الگو و همچنین رنگ های بولد می ‌تواند ظاهر خیره‌ کننده‌ ای را به فضای منزل شما ببخشد که به راحتی دکوراسیونتان را جذاب و منحصر بفرد نماید.

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب:

اتاق خواب می ‌تواند مکان خوبی جهت ترکیب کاغذ دیواری و همچنین رنگ باشد. رنگ های آرامش ‌بخش مانند رنگ های خنثی معمولا رنگ غالب اتاق ‎های خواب را تشکیل خواهند داد.
چنین فضاهایی می ‌توانند دکوراسیون یکنواختی را برای اتاق شما رقم بزنند. معمولا دیوار پشتی تختخواب بهترین مکان جهت اضافه نمودن رنگ‎ های بولد و الگوهای متنوع می ‌باشد.
شما می ‌توانید از انواع کاغذ دیواری ، سنگ ، آجر ، چوب ، گچ ‌بری ، سقف کاذب کناف و یا هر ایده‌ ای که مدنظرتان است ، استفاده نمایید.
شما می‌توانید با کمک رنگ ، الگو و یا تکسچر به دکوراسیون‌ تان اضافه کنید. دیوارهای اتاق خواب خود را رنگ نمایید ، ولی در خصوص دیوار پشتی تختخواب می ‌توانید از کاغذ دیوارهای طرح دار استفاده کنید.
به این صورت می ‌توانید از انواع الگوهای پرجنب و جوش و رنگ های درخشان برای کاغذ دیواری خود استفاده نموده و در عین ایجاد فضایی پرنشاط ، مطمئن باشید که آرامش شما در هنگام خواب بهم نمی ‎ریزد.

اتاق خواب

طراحی با کاغذ دیواری و رنگ

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق نشیمن:

خوشبختانه اتاق نشیمن محدودیت‌ های اتاق خواب را در خصوص ترکیب کاغذ دیواری و رنگ ندارد که شما خواهید توانست با توجه به سلیقه و دکوراسیون خود ایده ‎های متفاوتی را در آن پیاده ‌سازی کنید.
متداول ‌ترین شیوه جهت ترکیب کاغذ دیواری و رنگ این خواهد بود که یک یا دو دیوار خود را با استفاده از کاغذ دیواری بپوشانید و بقیه آن را رنگ نمایید.
برخی از دیوارها را با کمک کاغذ دیواری از فضای تمام رنگ خانه جدا نموده و دکوراسیون جذابی را داشته باشید. اگر فضای منزل تان کوچک است و می خواهید که از کاغذ دیواری جهت پوشش دیوارها استفاده کنید ، این روش می ‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.
در مورد خانه‌ هایی با مساحت کمتر ، هیچ وقت کل آن را با کاغذ دیواری نپوشانید. زیرا کاغذ دیواری مخصوصا از نوع طرح‌ های شلوغ و بزرگ آن ، می ‌تواند فضای منزل شما را کوچکتر نشان دهد. علاوه بر این چنین ایده ‌ای هزینه‎ کمتری نسبت به دکوراسیون تمام کاغذ دیواری دارد و به صرفه ‌تر خواهد بود.
اولین موضوعی که شما باید حتی قبل از انتخاب کاغذ دیواری به آن بپردازید ، این است که کدام دیوارها را می ‌خواهید با کاغذ دیواری بپوشانید.
باید دیواری را انتخاب نمایید که زیاد در دید قرار دارد و به عنوان دیوار اصلی منزل ‌تان مطرح می باشد. معمولا دیوار پشت تلویزیون ، دیوار پشت مبلمان ، دیوار پشت شومینه ، دیوار روبروی در و دیوار پشت میز ناهارخوری جز بهترین انتخاب برای کاغذ دیواری می باشند.
همینطور کاغذ دیواری در فضاهای پلان باز می ‌تواند به عنوان پارتیشن و یا جداکننده‌ فضا نیز کاربرد داشته باشد و قسمت های مختلف منزل به کمک آن از هم جدا شود.
در هنگام استفاده از ترکیب کاغذ دیواری و همچنین رنگ در کنار هم ، این نکته را به یاد داشته باشید که رنگ شما نباید بر کاغذ دیواری ‌تان غلبه نماید.
رنگ و کاغذ دیواری باید مکمل همدیگر باشند. ولی در عین حال هر کدام به صورت طبیعی بدرخشند و نگاه‌ ها را به خود جذب نمایند.
بیشتر طراحان داخلی توصیه می نمایند که سعی کنید از یک طیف رنگی برای رنگ پس ‎زمینه‎ کاغذ دیواری‌ و همچنین رنگ دیوارها استفاده نمایید تا فضای شما هماهنگ و یکپارچه به چشم آید. البته الگو و طرح کاغذ دیواری می‎ تواند کاملا متفاوت از رنگ غالب اتاق باشد تا بتواند حس و حال تازه ‌ای را به دکوراسیون ‌تان بدهد.

می‌ توانید برای دیوارها از کاغذ دیواری و همچنین برای سقف از رنگ استفاده نمایید. به این صورت سقف و دیوارهایتان می‌ توانند در فضای منزل برجسته شوند.
انتخاب رنگ و سبک دکوراسیون به طور کلی به طراحی فضای منزل و سلیقه‌ خودتان بستگی خواهد داشت. اما بهتر است که از قبل در خصوص رنگ ‎ها و تاثیری که بر روی روحیه و شخصیت افراد می ‎گذارند ، اطلاعات دقیقی کسب نمایید.
دکوراسیون با رنگ ‎های شاد و جسورانه مانند قرمز ، نارنجی و رنگ‎ هایی از این قبیل باید بسیار علمی به کار گرفته شوند ، به این دلیل که هر گونه اشتباهی باعث بی ‌قراری و همچنین بهم ‌ریختگی اعصاب می ‎شوند.
دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ و کاغذ دیواری می ‌تواند جذابیت خاصی را به منزل شما آورده و جلوه‌ ای دوست‌ داشتنی را به آن دهد. پیشنهاد می کنیم برای اینکه طراحی و دکوراسیون منزل و محل کار خود را به وسیله کاغذ دیواری انجام دهید از آلبوم کاغذ دیواری گرنده و آلبوم کاغذ دیواری استاتیس نیز دیدن کنید.

ارسال دیدگاه