سقف کاذب آشپزخانه

یکی از کلیدی ترین بخش های هر منزل که می تواند توجه بسیاری را به خود جلب نماید آشپزخانه می باشد که دکوراسیون و طراحی زیبای آن همیشه مورد توجه بسیاری واقع شده است و این هم به دلیل این موضوع می باشد که خانم های خانه دار به نوعی بیشترین وقت خود را در آشپزخانه سپری می کنند. علاوه بر این آشپزخانه یکی از بخش هایی در هر منزل می باشد که به تمام فضای خانه دید دارد در نتیجه دکوراسیون این بخش از خانه دارای اهمیت بسیاری می باشد.

یکی از کلیدی ترین بخش های آشپزخانه سقف آن می باشد که شاید به نظر خیلی از افراد اهمیت زیادی نداشته باشد از آنجایی که سقف آشپزخانه از متریال مختلفی طراحی شده است باید برای طراحی سقف آشپزخانه مدرن از متریال های مدرت نیز برای طراحی آن استفاده شود.

از متریال های مدرنی که برای طراحی سقف آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد کناف می باشد. برای طراحی و دیزاین سقف آشپزخانه می توانیم از سقف کاذب کناف استفاده کنیم از ویژگی های آن می توان به قابلیت پیاده سازی انواع طرح ها از خطوط صاف و منحنی، نورپردازی آن نام برد.

طراحی سقف آشپزخانه مدرن

طراحی سقف آشپزخانه

طراحی سقف آشپزخانه مدرن

همانطور که در متن بالا اشاره کردیم سقف آشپزخانه از مهم ترین جزئیات در آشپزخانه می باشد که می تواند تاثیر بسیاری بر زیبایی و جذابیت طراحی و دکوراسیون آشپزخانه داشته باشد.

برای طراحی سقف آشپزخانه مدرن بهترین کار این است که شما در طراحی و نورپردازی آن حساسیت بسیاری از خود نشان دهید.

برای دیزاین سقف آشپزخانه می توان از سقف کاذب استفاده کنید که انواع مختلف آن دارای طرفداران بسیاری می باشد و امروزه در بسیاری از آشپزخانه های مدرن به چشم می خورد.

استفاده از سقف های کاذب برای طراحی آشپزخانه باعث زیبایی بیشتر آشپزخانه منزل شما می شود و می توانید با استفاده از آن ها زیبایی و نورپردازی سقف آشپزخانه خود را بیشتر کرده و آن را بصورت آشکار و یا مخفی به کار ببرید.

سقف آسمان مجازی

یکی از انواع سقف های کاذب که می توانید در طراحی سقف آشپزخانه مدرن از آن استفاده کنید سقف آسمان مجازی می باشد که این امکان را در اختیار طراحان قرار داده است که بر روی آن طرح های مختلفی را چاپ نمایند.
در طراحی سقف های مدرن و امروزی اغلب از مصالحی همچون چوب، آینه و شیشه استفاده می شود که این مدل دیزاین سقف زیبایی و جذابیت خاصی را به فضای آشپزخانه می دهد.

این موضوع را حتما توجه داشته باشید زمانیکه می خواهید برای سقف آشپزخانه طراح مناسبی را انتخاب کنید در ابتدا باید از تناسب سقف با فضای مورد نظرتان مطمئن شوید در ضمن باید طراحی سقف آشپزخانه با سبک داخلی آن نیز مطابقت و همخوانی داشته باشد.

از مواردی که در طراحی سقف آشپزخانه باید در نظر گرفته شود رنگ آن می باشد زیرا انتخاب رنگ مناسب می تواند روی حس وحال فضای کلی آشپزخانه تاثیر گذار باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر دارای آشپزخانه ای با فضای بزرگ می باشید از رنگ های تیره برای طراحی سقف استفاده کنید  و در صورتیکه فضای کوچکی دارید رنگ های روشن انتخاب مناسبی برای سقف آشپزخانه شما می باشد. همچنین می توانید برای طراحی سقف آشپزخانه از اشکال هنسی نیز استفاده کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

سقف آشپزخانه

با در نظر گرفتن این موضوع که در آشپزخانه فرایند پخت و پز صورت می گیرد و باعث به وجود آمدن دوده و ذرات چربی می شود لازم است که سقف آشپزخانه با محلول های مناسب و از بین برنده چربی ها شسته شود پس نمی توانیم برای ساخت سقف آشپزخانه همانند دیر بخش های خانه از جنس های چوبی، پشمی و گچی استفاده کنیم زیرا اطلا منطقی نمی باشد همچنین تمیز کردن آن با دستمال مرطوب هم از زیبایی آن می کاهد.

پس بهترین گزینه ای که برای سقف آشپزخانه می توانیم استفاده کنیم به کار گیری سقف های کاذب ترکیبی می باشد. این سبک از سقف ها کمتر از فولاد و آلمینیوم تشکیل شده است و بیشتر از rack and cassette تشکیل شده است که این جنس باعث می شود عمر سقف آشپزخانه شما به ۲۰ سال برسد.

سقف های معلق با مقاومت ویژه ای که دارند در مقابل نور خورشید کم رنگ نمی شوند، بنابراین نیازی روکش کردن منظم سقف و تعویض تزئینات نمی باشد. این امر محبوبیت سقف های کاذب را در دکوراسیون آشپزخانه افزایش داده است.

برای طراحی اتاق خواب و پذیرایی منزل خود و آشنایی بیشتر با آلبوم کاغذ دیواری تریم با رویامال در ارتباط باشید.

ارسال دیدگاه