کاغذ دیواری

تا به حال شده است که با مرور خاطرات و ورق زدن آلبوم عکس های یادگاری خود و خانوادتان به دکوراسیون های منزلتان توجه کرده باشید؟
برخی از خانه ها با کاغذ دیواری های مختلف دکوراسیون شده اند شاید این موضوع را ندانید که در گذشته کاغذ دیواری یکی از تزئینات خاص برای منزل مورد استفاده قرار می گرفته است هر چند در آن زمان ها کاغذ دیواری هایی که در بازار وجود داشت تفاوت بسیار چشمگیری با کاغذ دیواری های زمان حال دارد.

با گذر زمان مجدد بازار کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزل و محل کار بسیار داغ شده است و می توان علت آن را وجود انواع کاغذ دیواری های با کیفیت در طرح ها و رنگ های متنوع دانست که هر یک کاربردهای جداگانه و منحصر به فردی را نیز دارا می باشند.

تنوع در نوع، جنس، کیفیت، طرح و رنگ در کاغذ دیواری های کنونی به قدری زیاد می باشد که کار شما را در انتخاب کاغذ دیواری مورد نظرتان ممکن است تا حدی سخت و دشوار کند.

اگر تصمیم گرفته اید که دکوراسیون منزل یا محل کار خود را با کاغذ دیواری انجام دهید ولی در انتخاب کاغذ دیواری مورد نظر خود با مشکل روبرو شده اید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با انواع کاغذ دیواری و مزایا و معایب کاغذ دیواری بیشتر آشنا کنیم. یکی از پر رونق ترین کاغذ دیواری های موجود دربازار کاغذ دیواری که می توانید در لیست گزینه های انتخابی خود قرار دهید آلبوم کاغذ دیواری تریم می باشد.

انواع کاغذ دیواری

مزایا و معایب کاغذ دیورای

انواع کاغذ دیواری

قبل از اینکه بخواهید کاغذ دیواری مورد نظر خود را انتخاب کنید و از مزایا و معایب کاغذ دیواری اطلاع کافی بدست آورید بد نیست که با انواع کاغذ دیواری نیز آشنا شوید تا بتوانید تصمیم درستی را برای انتخاب کاغذ دیواری موردنظرتان انجام دهید.

از انواع کاغذ دیواری هایی که در بازار امروز وجود دارد می توانیم به کاغذ دیواری هایی همچون کاغذ دیواری کاغذی، کاغذ دیواری پارچه ای، کاغذ دیواری قابل شستشو، کاغذ دیواری غیر بافته شده، کاغذ دیواری با پوشش وینیل اکریلیک، کاغذ دیواری پارچه ای با روکش وینیل اکریلیک، کاغذ دیواری با روکش وینیل سخت و جامد، کاغذ دیواری با روکش وینیل سخت، جامد و طرح برجسته، کاغذ دیواری با الیاف طبیعی، کاغذ دیواری با الیاف مصنوعی و  کاغذ دیواری با عایق صوتی اشاره کرد.

مزایا و معایب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها از آنجایی که نصب بدون دردسری دارند مورد علاقه بسیاری از افراد واقع شده اند که برای دکوراسیون و طراحی منزل و محل کار خود انتخاب کاغذ دیواری را بر رنگ کردن ترجیح می دهند. در ادامه به مزایا و معایب کاغذ دیواری اشاره ای کوتاه کرده ایم.

از ویژگی های کاغذ دیواری تنوع در رنگ و بافت آن می باشد که شما با هر سلیقه ای که باشید می توانید کاغذ دیواری مورد نظرتان را از میان انبوهی از کاغذ دیواری های متنوع انتخاب کنید. از دیگر مزایای کاغذ دیواری فاقد بو بودن آن می باشد که در مقابل رنگ هایی که برای دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند یک ویژگی مثبت می باشد. کاغذ دیواری به آسانی و بدون اینکه اثری از بو از خود به جا بگذارد در حالی که رنگ ها تا هفته ها بوی ناشی از مواد نفتی که در آن ها به کار رفته است را از خود به جای می گذارند.

اما هر ویزگی مثبت در هر زمینه ای و در هر موردی طبیعتا ویزگی های منفی هم دربر خواهد داشت. یکی از معایبی که درباره کاغذ دیواری می توان به آن اشاره کرد مقاوم نبودن کاغذ دیواری در برابر خراش و ضربه می باشد که قابل ترمیم نیز نمی باشد و در صورتیکه کاغذ دیواری دچار آسیب شود شما ناچارا باید آن را تعویض کنید.

یکی دیگراز معایب کاغذ دیواری این است که به دلیل بافت غنی که در کاغذ دیواری به کار برده شده است جذب نور بیشتر و طرح هایی که دارد می تواند فضاهای کوچک را کوچک تر نشان دهند و شما با انتخاب کاغذ دیواری مناسب همچون آلبوم کاغذ دیواری آرتمید می توانید این مشکل را نیز برطرف کنید.

انتخاب کاغذ دیواری به جای رنگ

یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون و طراحی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد طرح ها و رنگ های متنوعی می باشد که می توان بر روی کاغذ دیواری به وجود آورد که نقاشی بر روی این دیوار این امکان را غیر ممکن می کند.

شاید برخی از شما عزیزان بگویید که رنگ آمیزی کار بسیار عالی می باشد. بله درست است اما این در شرایطی می باشد که شما تنها تمایل به استفاده از یک رنگ داشته باشید نه اینکه بخواهید طرح و نقش خاصی را بر دیوار جلوه دهید و یا اینکه بخواهید یک منظره خاص را بر روی دیوار منزل و محل کار خود به وجود آورید. بنابراین برای این کار شما تنها می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید.

زیرا ممکن است با نداشتن آگاهی لازم درباره طراحی و نقاشی نتوانید طرح و نقش مناسب و زیبایی را به وجود آورید. در نتیجه کاغذ دیواری بهترین گزینه برای دکوراسیون می باشد.

با انتخاب کاغذ دیواری مورد نظرتان بعد از اینکه به طور کامل از مزایا و معایب کاغذ دیواری مطلع شدید می تواند یک هارمونی خاص و جلوه ویژه ای به دکوراسیون و طراحی مورد نظر شما بدهد.

برای مثال شما می توانید تمام دیوار را با یک مدل کاغذ دیواری پوشش دهید و یا اینکه برای جلوه کردن یک بخش خاص از فضای مورد نظرتان تنها یک دیوار را کاغذ دیواری کنید. و یا اینکه برای هر دیوار کاغذ دیواری جداگانه ای را انتخاب و استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه