ویژگی کاغذ دیواری سه بعدی

ویژگی های کاغذ دیواری سه بعدی:

منظور از کاغذ دیواری سه بعدی ، رولی هست که دارای طرح سه بعدی تکرار شونده مثل سنگ دکوراتی و، آجر یا چوب. و این موضوع کاملا با پوستردیواری سه بعدی متفاوت است.
کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون مدرن خیلی ایده تازه ای است به این دلیل که فضاهای منحصر به فرد و خاص خود را ایجاد می کند. مثلا طبیعت ، اشکال هندسی و حتی ادبیات.
همیشه اینو در نظر داشته باشین که توی کاغذ دیواری سه بعدی نوع کاغذ و چاپ کاغذ اهمیت خیلی زیادی داره و معمولا از کاغذ دیواری هایی با رزولوشن بالا استفاده می کنند. شما در منزلتان می توانید با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی و همچنین سقف کاذب کناف ، زیبایی منزل خود را چند برابر کنید.

مزایا کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

مهم ترین نکات در کاغذ دیواری سه بعدی:

۱- کیفیت عکس و تصویر مورد استفاده
۲- کیفیت کاغذ مورد استفاده
۳- کیفیت دستگاه چاپگر مورد استفاده در کاغذ دیواری سه بعدی
۴- کیفیت رنگ مورد استفاده در چاپ کاغذ دیواری سه بعدی
۵- نوع عکس کاغذ دیواری سه بعدی
۶- نصاب کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری پوستری سه بعدی با جنس کاغذهای مرغوب و قابل شستشو از نوع باکیفیت به تولید می رسد که قابلیت استفاده در بخش های مختلف منازل مسکونی و محیط های رسمی را به عنوان یک پوشش مناسب و زیبا فراهم می کند. کاغذ دیواری پوستری سه بعدی بر خلاف کاغذ دیواری معمولی دارای طرحی واحد با رنگ آمیزی متنوع می باشد که به منظور استفاده در یکی از دیوارهای اصلی منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین ویژگی های کاغذ دیواری پوستری سه بعدی:

قابلیت نصب آسان در زمان کوتاه، کمک به ایجاد فضایی بزرگ در محیط های کوچک، ایجاد فضایی سر زنده و متفاوت، امکان خرید اینترنتی برای مشتریان و دارای تنوع در طراحی و رنگ و متناسب با سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

ویژگی های کاغذ دیواری های با کیفیت

۱- قابلیت شستشو:

یکی از ویژگی های مهم یک کاغذ دیواری با کیفیت قابل شستشو بودن آن است.کاغذ دیواری قابل شستشو را نه تنها با آب و دستمال نمدار بلکه با مواد شوینده مانند مایع ظرف شویی و شوینده های مخصوص کاغذ دیواری قابل تمیز کردن هستند.
یک نکته مهم که دارای اهمیت می باشد این است که اگر یک کاغذ دیواری علایم قابل شستشو بودن با علائمی در پشت کاغذ دیواری مشخص است، اگر یک آلبوم کاغذ دیواری این علائم را دارا نبود قطعا قابل شستشو نیست.

۲- مقاومت در برابر خط و خش و پارگی:

کاغذ دیواری با کیفیت به دلیل روکش پلاستیکی که روی کاغذ است آن را در برابر خراش های سطحی مقاوم میکند و از پارگی گسترده جلوگیری میکند و فقط در صورتی پارگی به وجود می آید که با یک وسیله تیز مانند کاتر یا چاقو روی سطح آن کشیده شود.

۳- نصب آسان بدون شکل و نشان ندادن بین کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری هایی مه داری دارای مرغوبیت بالایی نباشند وقتی با چسب کاغذ دیواری نصب می شوند ،هنگام نصب بر روی دیوار کش آمده و پاره می شود که این مسئله نصب کاغذ یواری را دشوار می کند و در آخر معمولا نتیجه مطلوبی نخواهد داشت اما کاغذ دیواری با کیفیت و استاندارد تحت هیچ شرایطی کش نمی آید.

یکی دیگر از مزیت هایی که یک کاغذ دیواری با کیفیت داراست بعد از نصب هیج درزی بین قواره های نصب شده به جا نمی ماند ولی کاغذ دیواری با مرغوبیت پایین بعد از نصب خط و درز به جا میگذارد و از زیبایی کاغذ دیواری روی دیوار کم میکند.

۴- قابلیت ترمیم:

در صورتی که کاغذ دیواری پاره شود در اثر برخورد یک جسم یا شی نوک تیز در این صورت به آسانی نمی تواند آن قسمت را ترمیم کند،کمی چسب کاغذ دیواری را پشت آن قسمتی که پاره شده یا جدا شده از دیوار بزنید و آن را به دیوار بچسبانید پس از خشک شدن مشاهده کنید که جای هیچ درزی نماند.

۵- ضد حریق بودن کاغذ دیواری:

این استاندارد مخصوص کاغذ دیواری های ضد حریق است این نوع کاغذ دیواری در مقابل حریق مقاومت بالایی را دارد که در صورت آتش سوزی به کندی می سوزد و از گسترش آتش هم جلوگیری می کند این استاندارد را باید در پشت آلبوم های کاغذ دیواری ذکر شود.

۶- قابلیت نصب مجدد:

گاهی اوقات بعد از نصب کاغذ دیواری بر روی دیگر دیوار منزل ناگهان نظر خریداران عوض میشود و تصمیم می گیرند آن کاغذ دیواری را در مکان دیگر از خانه نصب کنند، برخی از کاغذ دیواری های مرغوب قابلیت نصب مجدد را دارند که وقتی کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کرده قبل از اینکه چسب آن کاملأ خشک شود می توان آن را از دیوار جدا کرد و درمکان دیگر نصب کرد و همین امر یکی از ویژگی های بسیار کار آمد این نوع کاغذ دیواری می باشد.

۷- ضد آلرژی بودن کاغذ دیواری:

از آنجایی که کاغذ دیواری از محصولات پتروشیمی تولید می شود اگر از مواد اولیه و با کیفیت هنگام تولید آن استفاده نشود باعث آلرژی و سردرد و بوی نامطبوعی می شود که کاغذ دیواری هایی با کیفیت دارای بو و آلرژی نیستند پس هنگام انتخاب کاغذ دیواری به این نکته مهم دقت کنید به خصوص کاغذ دیواری اتاق کودک که باید به کیفیت آن توجه لازم را داشته باشید.

۸- جذب نکردن دوده و آلودگی:

یکی از مهم ترین ویژگی کاغذ دیواری ایتالیایی مرغوب عدم جذب آلودگی هاست که پس از بازکردن در و پنجره ها نگران کثیف شدن آن نباشیم، در حالیکه رنگ دیوار به شدت آلودگی را به خود میگیرد.

همین امر سبب شده یکی از دلایل استفاده از کاغذ دیواری به غیر از زیبایی و عدم جذب آلودگی می باشد.

۹- مقاوم در برابر تابش آفتاب:

نور خورشید خاصیت رنگ زدایی دارد ، همین امر باعث شده یکی دیگر از منحصرترین ویژگی های کاغذ دیواری با کیفیت این است که هنگام تابش مستقیم نور خورشید به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهند و همان زیبایی خود را حفظ می کنند.

۱۰- عمر بالای کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری با کیفیت از نظر دوام طول عمر مفیدی بالای ۵ یا ۸ سال دارد ،بدین معنا نیست که کثیف شده و یا رنگ خودش را از دست میدهد و یا پاره شده است به همین دلیل خیلی از افراد زمانی تصمیم به کندن یا جداسازی کاغذ دیواری از دیوارشان را میگیرند که میخواهند یک کاغذ دیواری با طرح و نقش متفاوت نصب کنند،یکی دیگر از نکات قابل ذکر این است که بعضی از کاغذ دیواری ها حتی گارانتی ۵ یا ۱۰ ساله دارند که فروشنده این وظیفه رادارد که این خدمات پس از فروش را به صورت رایگان به شما ارائه دهد.

ارسال دیدگاه