انتخاب کاغذ دیواری بر اساس کاربرد

 

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که از کاغذ دیواری چه استفاده هایی می توان کرد و یا کاربرد کاغذ دیواری چه می باشد؟ در این مطلب سعی داریم توضیحاتی در مورد کاربرد کاغذ دیواری برایتان شرح دهیم.

یکی از بهترین روکش هایی که می توان از آن ها برای زیبایی منزل یا محیط کاری استفاده کرد کاغذ دیواری می باشد. اگر خانه تان حین بازی کودکان دچار صدمه شده، دیوارهای منزلتان نم زده و یا خواهان تنوع در دکوراسیون منزلتان هستید بهترین کار کاغذ دیواری می باشد. در این روش شما با صرف هزینه کم می توانید خانه و یا محل کار خود را باز سازی کنید و جلوه ای زیبا به آن ببخشید.

 

کاربرد کاغذ دیواری 1

 

علت کاربرد زیاد کاغذ دیواری چیست؟

اغلب سوال پیش می آید که با وجود سختی و مشقت زیاد نصب کاغذ دیواری، دلیل کاربرد زیاد آن در مکان های مختلف چه می باشد؟ چرا از رنگ آمیزی استفاده نکنیم؟

در جواب می توان گفت تنوع سبک و رنگ و طراحی های متفاوتی که بر روی کاغذ دیواری ها دیده می شود به حدی است که نمی توان با نقاشی دیواری به آن دست یافت. اگرچه رنگ آمیزی دیوارها فوق العاده می باشد اما می توان آن را مختص افرادی دانست که علاقمند به تک رنگ بودن دیوارها و یا کنار هم بودن دورنگ متفاوت در دیوارهای مجاور هستند. ولی در صورتی که دوست دارید طرحی خاص، جلوه ای جذاب و یا منظره ای زیبا بر دیوار داشته باشید بهترین روش استفاده از کاغذ دیواری می باشد. چرا که نداشتن استعداد و مهارت در زمینه نقاشی و طراحی منجر به ناتوانی شما در این کار می شود پس انتخاب کاغذ دیواری مناسب ترین انتخاب محسوب می شود.

برای نصب کاغذ دیواری روش های متفاوتی وجود دارد. برای نمونه استفاده از یک طرح کاغذ دیواری برای تمام دیوار های محل مورد نظر، استفاده کاغذ دیواری بر روی یک دیوار به منظور برجستگی نقطه کانونی و یا استفاده از چندین طرح کاغذ دیواری برای دیوارها.  روشهای دیگری نیز وجود دارد مثلا قسمت پایینی دیوار را کاغذ دیواری بچسبانید و نیمه بالایی را رنگ آمیزی کنید و یا بالعکس نیمه بالایی دیوار را کاغذ دیواری بچسبانید و قسمت پایینی را رنگ آمیزی کنید.

اگر با استفاده از رنگ آمیزی اتاق به آن زیبایی مورد نظری که خواهان آن بودید دست نیافتید نگران نباشید استفاده از کاغذ دیواری می تواند زیبایی دیوارهای شما را تضمین کند. در مواقعی که دیوارها دارای عیوبی هستند و رنگ آمیزی هم نمی تواند در رفع آن عیوب و زشتی ها تاثیری داشته باشد می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید.

اگر از کاغذهای دیواری مرغوب استفاده کنید می توانید به محض کثیف شدن و یا لکه زدن آن را پاک و تمیز کنید ولی رنگ آمیزی از این امتیاز مستثنی می باشد. برای مثال در مکان هایی همچون آشپزخانه یا اتاق کودک که خیلی سریع باید تمیز شوند انتخاب کاغذ دیواری بسیار موثر است.

 

 

کاربرد کاغذ دیواری 2

 

کاربرد کاغذ دیواری های متنوع در محیط های مختلف

در انتخاب کاغذ دیواری نکاتی را باید مد نظر داشته باشیم برای مثال توجه داشتن به رنگ وسایل خانه در انتخاب کاغذ دیواری ضروری است زیرا هماهنگی رنگ ها بسیار مهم است و ناهماهنگی در آنها خسته کننده و بی نظمی محسوب می شود و حس خوبی به ما نمی دهد. همچنین با توجه به سبک و فرم دکوراسیون خانه باید کاغذ دیواری را انتخاب کرد. برای نمونه کاغذ دیواری های ساده و کم نقش و نگار مورد استفاده خانه های فانتزی و مدرن می باشند و بالعکس کاغذ دیواری هایی که دارای نقش های برجسته هستند در خانه‌هایی که دارای مبلمان استیل و فرش های ابریشمی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

 • استفاده از کاغذ دیواری هایی با خط های افقی می تواند در خانه هایی با سقف بلند استفاده شود که در این صورت سقف را کوتاه تر نشان می دهد و هم چنین گرمی و صمیمیت را بیشتر می کند.
 • کاغذ دیواری‌های بافت‌دار نیز به دیوارها عمق می‌ دهند و صدای موجود در فضا را به خود جذب می کنند؛ بنابراین برای داشتن مکانی آرام و به دور از شلوغی و بی‌نظمی این نوع از کاغذ دیواری ها مورد استفاده قرار می گیرند.
 • کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌های شاد و درخشان می تواند هیجان انگیز و انرژی دهنده باشد و نظر بینندگان را به سوی خود بکشاند.
 • سعی کنید کاغذ دیواری را با کف پوش خانه هماهنگ کنید مثلا کاغذ دیواری های ساده را برای کف پوش های طرح دار و کاغذ دیواری های شلوغ را برای کف پوش های ساده استفاده کنید تا زیبایی خانه را چندین برابر کند.

 

 

کاربردهای کاغذ دیواری

 

چند نکته در مورد کاربرد کاغذ دیواری در فضا

در استفاده از کاغذ دیواری باید به نکاتی توجه کرد:

 • کاغذ دیواری هایی که دارای الیاف طبیعی و یا پارچه ای هستند بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن هستند و حس گرم و صمیمی به آن فضا می بخشد.
 • بهترین انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی طرحی است که براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی در آن استفاده شده است؛ زیرا این نوع کاغذ دیواری ها بسیار مقاوم می باشند و فضایی رسمی برای ما به وجود می آورند.
 • استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های شاد و عروسکی در اتاق بچه ها انتخاب خوبی است.
 • کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های عمودی هستند می توانند سقف را بالاتر از ارتفاع واقعی آن نمایش دهمد.
 • کاغذ دیواری که دارای طرح ‌های افقی می باشند خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از فضای واقعی نمایش می دهند و سقف با ارتفاع کمتری دیده می شود.
 • برای اینکه فضایی زنده و پویا و انرژی بخش به وجود آورید می توانید از کاغذ دیواری با طرح‌های قطری و زیگزاگ استفاده کنید.
 • کاغذ دیواری‌ هایی که دارای الگویی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی هستند بر دکوراسیون جلوه غلبه می کنند به طوری که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر به چشم می آیند.
 • قبل از استفاده از کاغذ دیواری از کاربرد آنها در مکان های مختلف اطلاعات لازم را داشته باشید.
 • کاغذ دیواری که برای اتاق کودک استفاده می کنید باید از رنگهای درخشان باشد تا به کودکان انرژی و هیجان را القا کند.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق نوجوان

کاغذ دیواری اداری و تجاری

کاغذ دیواری پذیرایی

بازگشت به بالا