کاغذ دیواری

کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری های قابل شستشو همانطور که از نامشان مشخص است قابل شستشو هستند اما باز هم میتوان گفت آنها به کیفیت های مختلفی تقسیم می شوند که هرکدام از آنها به میزان خاصی اجازه شستشو به شما می دهند. همانطور که می دانید قابلیت شستشو یکی از مهمترین قابلیت کاغذ دیواری می باشد چرا که زمانی که قابلیت تمیز کردن آن را داشته باشید پس حتما آنها طولانی تر تمیز می مانند از این رو شما می توانید دیرتر آنها را تغییر دهید و درضمن همیشه از تمیزی آنها لذت خواهید برد.

جالب است بدانید کاغذ دیواری های قابل شستشو دارای جنسی غیر کاغذی می باشند و حتی اگر کاغذی باشند روی آنها پوششی وینیل مانند قرار می گیرد که در برابر آب مقاومت می کند. دسته بندی این کاغذ دیواری ها نسبت به میزان مقاومت آنها در برابر آب است و هرچه مقاومت آنها بیشتر باشد از این رو می توان گفت کیفیت بالا تری دارند.

اما عیب این نوع کاغذ دیواری ها این است که آنها اصلا با محیط زیست همخوانی ندارند و اصولا جنس آنها پلاستیکی می باشد از این رو تجزیه پذیر نمی باشند و تولید آنها در بسیاری از کشور ها به همین دلیل محدود شده است.

انواع کاغذ دیواری قابل شستشو

  • کاغذ دیواری های قابل شستشو با قابلیت بسیار پایین
  • کاغذ دیواری های کاملا قابل شستشو
  • کاغذ دیواری با قابلیت شستشوی متوسط
  • کاغذ دیواری قابل شستشو ارزان

اگر به دنبال کاغذ دیواری های قابل شستشو و در عین حال مناسب از لحاظ قیمت می گردید می توانید از کاغذ دیواری های قابل شستشو چینی استفاده کنید این نوع از کاغذ دیواری ها در بازار با قیمت حدودا رولی ۵۰ هزار تومان عرضه می شوند، درضمن نوعی از کاغذ دیواری های ایرانی قابلیت شستشو دارند و با قیمت مناسبی در بازار عرضه می شوند و شما می توانید از آنها برای دیوار های خود استفاده کنید.

انواع کاغذ دیواری قابل شستشو

انواع کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری های قابل شستشو دارای قیمت های مختلفی می باشند که کیفیت، جنس و برند مورد نظر می تواند در قیمت کاغذ دیواری ها تاثیر گذار باشد. این ترولانس تا حدی می تواند زیاد باشد که ممکن است یک رول کاغذ دیواری قابل شستشو در بازار با قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش برسد و یک نوع دیگر آن با قیمت ۱ میلیون تومان به فروش برسد.

ویژگی کاغذ دیواری های قابل شستشو

دلیل قابل شستشو بودن این کاغذ دیواری ها وجود لایه ای نازک از pvc  روی آنها می باشد، pvc اصولا نوعی وینیل است که می تواند مانع رسیدن آب به بافت اصلی کاغذ دیواری ها شود، جالب است بدانید این لایه  به حدی نازک است که با لمس کردن شما قابل تشخیص نیست. برای شستشو این کاغذ دیواری ها آب ولرم با صابون توصیه می شود و بعد از آنکه کار شستشو تمام شد می توانید آنها را با آب خالی شستشو دهید.

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری های قابل شستشو

به یاد داشته باشید که برای شستشوی این کاغذ دیواری ها هرگز نباید از اسکاچ زبر استفاده شود زیرا این کار به مرور زمان می تواند موجب خراب شدن و درواقع از بین رفتن  pvc شود و بعد از آن رطوبت دیگر می تواند به کاغذ دیواری شما نفوذ کند و آن را از بین ببرد. برای استفاده از کاغذ دیواری باید آب و هوایی که می خواهید در آن از کاغذ دیواری استفاده کنید را به خوبی برآورد کنید به عنوان مثال اگر شما برای جایی که مرطوب و شرجی است کاغذ دیواری لازم دارید بهتر است از نوع سطح ۳ کاغذ دیواری های قابل شستشو استفاده کنید. موارد زیر را برای شستشو کاغذ دیواری مد نظر قرار دهید :

  • قبل از شروع به تمیز کردن کاغذ دیواری حتما گرد و غبار روی آن را بگیرید.
  • شستشوی کاغذ دیواری را همیشه از بالا به پایین انجام دهید.
  • از شوینده های قوی برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده نکنید.
  • از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید.
  • از اسفنج برای شستشو استفاده کنید و هرگز از اسکاچ برای شستشو استفاده نکنید.
کندن کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری با کیفیت

کندن کاغذ دیواری های قابل شستشو

یکی از بهترین راهکار ها برای جدا کردن کاغذ دیواری های قابل شستشو استفاده از بخار شوی می باشد، اما این کار نیاز به داشتن تجربه دارد چرا که اگر این کار را تا به حال نکرده باشید ممکن است دست خود را بسوزانید.

دومین پیشنهاد ما به شما استفاده از مواد شیمیایی است که به عنوان حلال های چسب کاغذ دیواری شناخته می شوند و به راحتی کاغذ دیواری ها را دیوار جدا می کنند، این حلال در فروشگاه های مکمل خانگی به فروش می رسد. برای کندن کاغذ دیواری ها با این روش باید این ماده را روی لبه کاغذ دیواری ها اسپری نمایید و بعد از آن ا چپ به راست و از بالا به پایین شروع به کندن کاغذ دیواری ها کنید، اگر نیاز بود بهتر است چند بار این اسپری را انجام دهید تا کالا کاغذ دیواری به راحتی جدا شود.

ارسال دیدگاه