قابل شستشو

کاغذ دیواری چسبدار

یکی از مراحل دشوار پس از انتخاب کاغذ دیواری مناسب و همچنین خرید ، طریقه نصب آن خواهد بود. که به دقت فراوان احتیاج دارد.
خریدار بایستی چسب مخصوص کاغذ دیواری و رول هایی جهت فیکس نمودن کاغذ به دیوار را خریداری نمایند. به منظور آسان شدن نصب کاغذ دیواری، انواعی از کاغذهای دیواری وارد بازار شده اند که پشت آن ها چسب دار است و نیازی به استفاده از چسب جداگانه جهت چسباندن کاغذ دیواری وجود ندارد.
این نوع از کاغذ دیواری ها به علت داشتن چسب، زمان کمتری را برای نصب نیاز دارند و خودتان نیز می توانید به آسانی آن ها را بچسبانید. بنابراین با احتساب اینکه نصب این نوع از کاغذهای دیواری آسان است و همچنین نیاز به پرداخت هزینه به نصاب ندارید قیمت کاغذ دیواری پشت برچسب دار مقرون به صرفه می باشد.

کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

کاغذ دیواری قابل شستشو نوعی دیوار پوش می باشد که دارای قابلیت شستشو است. همچنین این نوع از کاغذ دیواری  مناسب توالت و حمام می باشد به این دلیل که ضد آب محسوب می شود.
این نوع کاغذ دیواری به علت اینکه توانایی شستشو دارد، مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. زیرا با شستشو کاغذ دیواری می توانند مدت زمان بیشتری را از آن استفاده نمایند و مجبور نباشند که به علت کثیفی آن را تعویض نمایند.
کاغذ دیواری کالرفول قابل شستشو دارای جنس پی وی سی از نوع وینیل می باشد. که از رسیدن آب به بافت اصلی جلوگیری می نماید و نسبت به سایر کاغذ دیواری ها که فقط از کاغذ تهیه شده اند ، متفاوت می باشد.
درجه بندی مقاومت دیوار پوش ها به آب متفاوت است. سطح یک کم ترین و سطح سه بیشترین قابلیت شستشو را خواهد داشت. لایه محافظ و همچنین ضد آب کاغذ دیواری قابل شستشو بقدری نازک است که با لمس کردن قابل تشخیص نمی باشد.

کاغذ دیواری چسبدار

کاغذ دیواری چسبدار قابل شستشو

توصیه هایی درخصوص تمیز نمودن کاغذ دیواری قابل شستشو:

۱- قبل از شروع کردن شستشو، گرد وغبار را از سطوح تمیز نمایید.
۲- از بالا شروع به شستشو نموده و کم کم به پایین بیایید.
۳- هرگز از مواد شوینده قوی با ترکیبات سفید کننده استفاده نکنید.
۴- از آب ولرم جهت شستشو استفاده نمایید.
۵- از سیم ظرفشویی و همچنین وسایل زبر استفاده نکنید و به جای آن از اسفنج استفاده کنید.

تفاوت قیمت کاغذ دیواری های قابل شستشو با انواع معمولی

قیمت کاغذ دیواری های ضد آب با نوع معمولی آن تفاوت چندانی ندارد و تفاوت آن بسیار ناچیز خواهد بود. اگر به دنبال کاغذ دیواری قابل شستشو ارزان قیمت می باشید ، باید در بین نوع چینی و ایرانی آن ها را جستجو کنید. در کل مدلهای چینی نسبت به مدل های ایرانی دارای طرح های متنوعی هستند ، اما کاغذ دیواری ایرانی قیمت ارزانتری دارد.
از نظر محیط زیست بسیاری از این کاغذ دیواری ها، با محیط زیست سازگاری ندارند. در برخی از کشورها تولید آن ها محدود شده است. به این علت که مواد مورد استفاده بیشتر پلاستیک می باشد که در محیط زیست تجزیه پذیر نخواهد بود.

مدل کاغذ دیواری چسبدار

کاغذ دیواری های برچسب دار مانند کاغذ دیواری های دیگر دارای طرح و رنگ های متنوعی می باشند ، که جایگزینی مناسب برای کاغذهای دیواری معمولی است که در منزل تان این نوع کاغذ دیواری در کنار سقف کاذب کناف ، زیبایی منزل تان را دو برابر خواهد نمود.
شما می توانید با در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی، رنگ و سایر وسایل درون منزل خود به راحتی کاغذ دیواری پشت چسب دار را از بازار تهیه نمایید.

انواع کاغذ دیواری چسبدار

این نوع از کاغد های دیواری بر خلاف کاغذ دیواری های معمولی که در ۲ نوع قابل شستشو و غیر قابل شست و شو عرضه می شدند، فقط یک مدل قابل شستشو دارند. به این دلیل که جنس آن ها از PVC است و در تولید این نوع کاغذ دیواری از کاغذ استفاده نمی شود.
از این جهت که این نوع از کاغذهای چسبدار قابل شست و شو می باشند و برای استفاده در محیط های مرطوب بسیار مناسب خواهند بود.

کاربرد کاغذ دیواری چسبدار

از این نوع کاغذ دیواری می توان به عنوان پوششی مناسب برای کابینت های آشپزخانه و همچنین سطوح قدیمی نیز استفاده نمود. قیمت کاغذ دیواری چسبدار از کاغذ دیواری معمولی ارزانتر است اما به دلیل براقیتی که دارد به اندازه کاغذهای دیواری معمولی به عنوان دیوار پوش منزل محبوبیتی نخواهد داشت.

مزایای کاغذ دیواری پشت چسب دار

۱- قیمت کاغذ دیواری این مدل بسیار به صرفه می باشد.
۲- نصب آن ها بسیار آسان بوده و نیاز به نصاب ندارند.
۳- تنوع فراوان در طرح، رنگ و برندهای موجود در بازار
۴- دارای قابلیت شست و شو و ضد آب بودن آن باعث شده است تا برای استفاده در محیط های مرطوب مناسب باشد.
۵- دارای قابیلت نصب بر روی سطوح صاف همانند کابینت ها و کاشی ها. که معمولا جهت بازسازی از آن ها استفاده می کنند.

علی رغم اینکه قیمت کاغذ دیواری چسبدار ارزان تر از مدل های دیگر است، از مزایای فراوانی نیز برخوردار می باشد. برخی اوقات به علت براقیتی که دارند به زودی از مد افتاده و خریدار دیگر رغبتی به دیدن آن ها ندارد.

از دیگر کاغذ دیواری های چینی که می توانید در طراحی منزل و محل کار خود از آن ها استفاده کنید کاغذ دیواری بوتیکا می باشد که در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی ارائه شده است.

ارسال دیدگاه