انواع کاغذدیواری اتاق خواب

امروزه طراحان تنها از کاغذ دیواری برای پوشش اتاق پذیرایی استفاده نمی کنند بلکه تمام اتاق ها را با استفاده از کاغذدیواری با دکوراسیون منزل هماهنگ میکنند. در این مقاله راجع به کاغذ دیواری اتاق خواب خواهید خواند.

کاغذ دیواری اتاق خواب

معمولا اولین توجه به سمت دیوارهای خانه است، با انتخاب پوشش کاغذ دیواری اتاق خواب خود را رویایی کنید. اما کاغذ دیواری ها تنوع بسیار زیادی دارند که همین امر انتخاب کاغذدیواری مناسب را بسیار سختتر میکند. درا این مقاله به طور مختصر انواع مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب را ذکر میکنیم. تا انتخاب برای شما راحتتر شود.

کاغذدیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی مناسب افرادی است که میخواهند یک تغییر فوق بصری برای اتاق خواب خود فراهم کنند و به دیوار خود عمق و معنا دهند آنرا از یکنواختی و کسل کنندگی نجات دهند. این فضا مخصوص کسانی است که از فضای مدرن لذت میبرند و توقعشان از اتاق خواب فقط آرامش نیست. کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح سه بعدی طوری طراحی میشونذ که از فاصله دورتر برجسته یا عمق دار به نظر برسند، در واقع تصویر انتخابی کاغذ دیواری را زنده و پویا تر به نمایش میگذارند.

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری پی وی سی (PVC)

جنس این نوع کاغذ دیواری ها بسیار محکم و مقاوم در برابر پارگی طراحی شده است. داراي يک لايه كاغذي هستند كه سطح آن كاملا با لايه اي از وينيل اكرليكي يا پلي وينيل كلرايد(pvc) پوشانيده شده است.
این نوع کاغذدیواری انتخاب مناسبی برای اتاق کودکان است زیرا که علاوه بر مقاومت بالا، قابلیت شستشو را دارند و همچنین  ضد دوده و کثیفی هستند، پاره نمی شوند و  ضد حساسیت هستند.

کاغذدیواری چرم

از لوکسترین انتخاب ها برای کاغذ دیواری اتاق خواب، کاغذ دیواری با جنس چرمی است. انتخاب این نوع کاغذ دیواری قبلا در لوکس ترین هتل ها انجام میشد اما امروزه به دکور خانه ها نیز اضافه شده است. کاغذدیواری از جنس چرم عایقی مناسب هم برای حرارت و هم برای صدا خواهد بود، علاوه بر این شستشو راحتی هم دارد. انتخاب چرم برای پوشش کاغذ دیواری حس گرما و راحتی را به انسان انتقال میدهد.

کاغذ دیواری چرمی اتاق

کاغذ دیواری چرمی

کاغذ دیواری پوستری

یکی دیگر از مدل های جدید برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، کاغذ دیواری پوستری است که مانند پوستر های موجود در بازار میباشد  اما با ابعادی بزرگتر است. این نوع پوسترها میتواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب باشد زیرا که با وجود پرینترها و کیفیت بالای آن میتوان هر فضای دلخواهی را با چاپ بر آن در اتاق خواب ایجاد کرد. از این نوع پوسترها برای اتاق خواب کودک با چاپ شخصیت های کارتونی استفاده میشود. پوسترها توانایی این را دارند که طرح های سه بعدی روی آن چاپ بشود.

کاغذ دیواری پوستری اتاق خواب

کاغذ دیواری پوستری اتاق

کاغذ دیواری الیاف طبیعی

این نوع از کاغذ دیواری اتاق خواب  با الیاف طبیعی چون چوب ساخته میشوند. بسیار لوکس، گران هستند. طراحی کاغذدیواری الیاف طبیعی همراه با تکه های برگ و چوب بسیار نازک در الیاف آن است و همین موضوع سبب مشود که اتاق خواب شما را به مکانی دلنشین و پر از آرامش تبدیل کند. پوشش آن ضد حساسیت و قابل شستشو میباشد که میتواند برای اتاق کودکان نیز مناسب و قابل نصب باشد.

ارسال دیدگاه